Yenimahalle Vestel Servisi

Yenimahalle Vestel Servisi, Ankara Vestel Servis altında bölgesel hizmet vermektedir. Vestel beyaz eşyalarınız için her türlü sorununuza çözüm üreten Yenimahalle Vestel Servisi ekipleri gerek evinizde gerekse atölyelerimizde evden eve konforlu ve güvenli nakliye ile hizmet vermektedir.

Yenimahalle Vestel Servisi
Yenimahalle Vestel Servisi

Beyaz Eşya Servisi Arızaları

Vestel beyaz eşya arızalarında ekonomik çözümler üretmeyi ilke edinmiş Yenimahalle Vestel Servisi olarak, tüm sorunlarınızın çözümünün uzman ellerde olacağını garanti ederiz. Uzman birimlerimiz beyaz eşyalarınızda karşılaşmanız olası sorunları, nedenleri ve çözümleri derleyerek sizlerin ilgisine sunmuştur.

Buzdolabı

Buzdolabım Çalışmıyor

 Öncelikle buzdolabının fişe takılı olduğundan emin olmak gerekmektedir. Dolaba elektrik gelmemesinden ötürü çalışmıyor olabilir. Bu nedenle sigorta kontrolü yapılmalıdır.

Eğer görünürde çalışmaması haricinde herhangi bir sorun yoksa derhal Yenimahalle Vestel Servisi çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Yiyeceklerin Donması

Soğutucu bölmenin ısı ayarı çok düşük bir dereceye gelmişse, buzdolabı içerisindeki yiyecekler donar. Isı ayarını yüksek bir dereceye arttırmak gerekmektedir.

Buzdolabı Sesli Çalışma

Öncelikle buzdolabının sağlam bir zemin üzerinde olması gerekmektedir. Bununla birlikte buzdolabı üzerinde yük oluşmasına neden olacak materyallerden arınması dayanıklılık ve verim açısından önem arz eder.

Buzdolabı Kötü Kokması

 Buzdolabınızda koku varsa temizlik zamanı gelmiş demektir. Yenimahalle Vestel Servisi uzmanlarımızın önerisi dolabınızı her 3 ayda bir ılık su ile temizlemenizdir. Bununla birlikte dolap içerisine ağzı açık yemek konulması tavsiye edilmez. Bu da dolabınızda koku oluşuma sebebiyet verecektir.

Çamaşır Makinesi

Çamaşır Yıkanmıyor

Makinenin çamaşır yıkamamasının birden fazla sebebi vardır. Deterjan kapağından deterjanı alamama, makineye hacminden fazla yük ekleme gibi. Makinenin işlevini gerçekleştiremediği her durum için daha fazla vakit kaybetmeden Yenimahalle Vestel Servisi çağrı merkezini aramanız önerilir.

Özellikle makine içerisinde su varsa, iç aksamın paslanmasına neden olacağı için, uzman görüşü ve sorun tespiti, makinenizin ömrünü de doğru orantılı olarak etkileyecektir.

Çamaşır Makinesinin Kapağının Açılmama Durumu

Öncelikle makinenin programı bitirdiğine emin olman gerekir. Eğer sıkma programında bir sorun var ise makine kendini beklemeye alacaktır. İçerideki sudan kaynaklı kapak açılmıyor olabilir. Makineyi yeniden başlatıp sıkma programı ayarlanmalı ve tekrar denenmelidir. Ayrıca birçok modelde çocuk kilidi olduğu da unutulmamalıdır. Tüm bu yöntemler sonuç vermezse Yenimahalle Vestel Servisi çağrı merkezimiz aracılığıyla çamaşır makinesi uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Su Almama Durumu

 Makinenin bağlı bulunduğu musluk kontrol edilmelidir. Ayrıca filtre tıkalı olduğu için de su almıyor olabilir. Makinenin kapağı sıkıca kapalı, elektrik ve su geliyor ise Yenimahalle Vestel Servisiçağrı merkezimiz ile görüşebilirsiniz.

Bulaşık Makinesi

Bulaşık Makinem Temiz Yıkamıyor

 Parlatıcı ve tuz ayarlarının belirtilen seviyede yapılması, deterjanın kaliteli olması ilk önce yapılması gerekenlerdir. Bununla birlikte hacminden fazla bulaşık eklenmesi, bulaşıkların temiz yıkanmamasına sebep olur. Ayrıca bulaşıkların bulaşık makinesine konmadan önce sudan geçirilmesi, daha temiz bir sonuç almanıza imkânsağlar.

Bulaşık Makinesi Deterjan Kapağı Sorunu

Deterjan almayan bulaşık makinesi çözümü maalesef sistemseldir. Bu sebeple derhal Yenimahalle Vestel Servisi ekiplerimizden hizmet alabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Program Düğmeleri Sorunu

 Çalışmayan düğmeler için ilk önce prizler kontrol edilmelidir. Elektrik akışında bir sorun yok ise diğer program düğmeleri denenerek, arızanın o düğmede mi yoksa donanımında mı olduğu belirlenmelidir. Her iki türlü de arızasını gidermek için Yenimahalle Vestel Servisi ekiplerine danışarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Klima Servisi Arızaları

Klima Su Damlatma Problemi

Eğer damlayan su kış ayında, dış üniteden geliyorsa bu klimanın çalışma prensibidir, endişe etmeyiniz. Ancak su iç üniteden geliyorsa tahliye kısmı tıkalıdır. Bu tıkanıklığın en büyük sebebi de klima bakımlarının yapılmamış olmasıdır.

Ofis klimaları için yılda 2, ev klimaları için de yılda 1 kere bakım yaptırılması, klima ömrünü korumak açısından önem arz etmektedir. Bakım masrafları için Yenimahalle Vestel Servisi çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Klima Gaz Dolumu

Klima için çevreye duyarlı ve ozon tabakasına zarar vermeyen R410 klima gazı kullanılmalıdır. Gaz dolumu, profesyonellik isteyen bir iş olduğu için uzman ekiplerce yapılması hayati önem taşır. Özellikle çin malı, kalitesiz, markasız gaz bastırılmaması önemlidir çünkü kompresörler zarar göreceği için klima artık kullanılamaz hale gelebilir.

Klima Bakteri Problemi

 Bakımı yapılmayan klimaların en büyük sorunlarından biri de bakteri problemidir. Soluduğunuz havayı tazeleyen klima, içerisinde bakteri olduğu düşünülürse sağlık açısından ciddi tehdit oluşturur. Bu nedenle bakteri problemlerinden arınmak için Yenimahalle ilçesinde bulunan deneyimli servisimizden hizmet alabilirsiniz.

Şofben Arızaları

Aşırı Isınma Problemi

Şofbenin dış kısmında aşırı bir ısınma gözlemlenirse yanma odasının dolmuş olacağına işarettir. Derhal bakım yaptırılması gerekir.

Şofben Ses Problemi

 Şofbende gereğinden fazla ve rahatsız edici bir gürültü var ise atık gazı tahliye eden fan veya suyu sirküle etmeye yarayan pompa bozuktur. Yenimahalle Vestel Servisi ekiplerimizden uzman yardımı alabilirsiniz.

Su Damlatma Problemi

İç bölgelerden gelen su damlatma problemi olan şofbenlerin derhal servis tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu normal bir durum değildir.