Konya Siemens Servisi

Konya Siemens Servisi Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Konya’da da merkez ve tüm ilçelerinde kaliteli servis anlayışını devam ettirmektedir. Konya’nın her yerinden yaygın servis ağı ve hızlı iletişim performansıyla değerli Siemens kullanıcılarına yenilikçi servis hizmetini sunmaktadır.

Siemens marka beyaz eşya, klima ve televizyonlarda karşılaştığınız her türlü problemlerde tek tuşla Konya Siemens Servisi yanınızdadır.

Siemens buzdolabı kullanıcıysanız ve bir arızanızın olduğunu düşünüyorsanız servis çağırmadan önce bir takım işlemleri kendiniz yapabilirsiniz.

Buzdolabınızın sıcaklık derecesi normal yapılan ayardan farklı ise buzdolabını 5 dakika kapatıp açmanız yeterli olacaktır. Sıcaklığı normalden hala düşükse ertesi gün kontrolleri tekrar sağlayınız.

Buzdolabının çalıştığına dair herhangi bir emare yoksa cihaza elektrik akımı gelip gelmediğini kontrol edin.

Buzdolabınızda arıza sesi veya alarm sesi duyuyorsanız bu sesleri kapatmak için alarm tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Cihazın kapağının kapalı olup olmadığını kontrol edin.

Kapağın açık olması içerdeki ürünlerin bozulmasına ve çok kötü bir koku oluşmasına yol açacaktır. Buzdolabına hava giriş çıkışlarının normal olduğu kontrol edilmelidir.

Buzdolabının dondurucu bölmesinin ısı göstergesi ikaz veriyorsa sıcaklık derecesinin optimumda olup olmadığını kontrol ediniz.

Siemens buzdolabınız soğutma yapmıyorsa ısı derece göstergesi ve aydınlanma ışığı yanıyorsa cihazda sergileme modu kendiliğinden devreye girmiş olabilir. Alarm tuşuna yaklaşık 10 saniye kadar basılı tutmanız yeterli olacaktır. Daha sonrasında düzelme sağlanamaz ise Konya Siemens Servisi ne randevu oluşturun.

Başka bir sorunla karşılaştığınız anda ise servis çağırmadan önce lütfen ürünün kullanma klavuzunu okuyun. Arıza kodlarını kontrol edin. Karşısında yazan arıza çözümlerini uygulayın.

Problem hala devam ederse artık Konya Siemens Servisi ekiplerini çağırabilirsiniz. Ayrıca cihaz temizliğinde de önerimiz olacaktır; cihazı asla kimyasal deterjanlarla temizlemeyin. Ilık karbonatlı sular temizlik için yeterli olacaktır.

Siemens marka klimalarınızdan daha fazla verim elde etmek için ürünü yıllık belirli periyotlarla siemens servisiyle koordineli olarak bakıma almanız ve özellikle filtre temizliğini yaptırmanız yararınıza olur.

Klimalar yüksek teknolojiyle üretilmiş geniş Ar-Ge çalışmaları sonucu açığa çıkan ürünlerdir. Her ne kadar teknolojik olsa da bir takım sorunlar yaşanabilmektedir.

Klimanızda sıcak soğuk ayarı yapamıyorsanız öncelikle uzaktan kumandanızın çalışıp çalışmadığından emin olmalısınız. Kumandada sıkıntı yoksa iç bölmesinde arıza vardır. Konya Siemens Servisine haber verin. Klimanızdan ortama çok kötü kokular geliyorsa ilk düşünmeniz gereken nokta filtrelerin temizliğini kontrol etmektir.

Dış filtrelerin temizliğini müşterilerimize 15 güne bir yapmalarını öneriyoruz. İç filtreleri ise senede en az 2 defa Konya Siemens Servisi ile ortak çalışma yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Cihazın filtreleri temizlenmezse sıcak hava dışarıya soğuk olarak veya soğuk hava dışarıya sıcak olarak verilemez ve sirkülasyon az da olsa sağlanmaya çalışırken filtrelerde biriken bakteri ve çeşitli mikroorganizmalar ortama verilir bu da ortamda pis bir koku oluşumuna sebep olur.

Ayrıca çok çeşitli alt ve üst solunum yolları hastalıklarına yol açar. Görülen o ki klimanın ne sıcağı ne de soğuğu insanı hasta etmiyor. Asıl hasta eden temizlenmemiş filtrelerden ortama verilen mikroorganizmalar.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA-ARA!