Ankara Arçelik Klima Servisi

Ankara Arçelik Klima Servisi

Ankara Arçelik Klima Servisi tecrübesi ve birikimi ile yaptığı işin bilincinde olan ekibi ile yıllardır olduğu gibi Ankara merkez ve ilçelerde klimalar konusunda her türlü bakım ve onarım işlemini yapmaktadır.

Hem sıcak hem de soğuk hava yaparak ortamın iklimlendirilmesine büyük katkıda bulunan klimalar Arçelik markası ile kaliteli bir şekilde alıcıları ile buluşmaktadır.

Ankara Arçelik Klima Servisi’nden Faydalı Bilgiler

Ancak klimalar her ne kadar son teknoloji cihazlar olsalar da hiç beklenmeyen anlarda arıza ortaya çıkarabilirler. Böyle durumlarda ise markaya hâkim, alanında uzman bir ekipten destek almanız gerekir.

25 yıllık bir deneyim ile Arçelik klimalar konusunda bilinçli müdahalede bulunan ekibimiz sizlere 24 saat hizmet sağlamaktadır.

Kurumsal hizmet anlayışı ile müşteri memnuniyetini daima ön planda tutan firmamız bulunduğu tüm müdahalelerin arkasında olup bir yıllık servis garantisi vermektedir.

Bu anlamda Ankara merkez ve ilçelerde bizden alacağınız tüm hizmet profesyonel bir süreçte gerçekleşecektir.

Orijinal Arçelik Klima Yedek Parçası

Ayrıca yedek parça ihtiyacında Arçelik Klima Servisi olarak sizlere Arçelik orijinal yedek parça temin ediyor ve cihazınızda hiçbir sorun kalmadığından emin oluyoruz.

Klimalar pek çok farklı modelde ve kapasitede üretilen cihazlardır. Bu tipler arasında split, duvar tipi, salon tipi, pencere tipi, yer-tavan tipi, kaset tipi, paket tipi, kanal-gizli tavan tipi gibi çeşitler bulunmaktadır.

Hangi modelde ve kapasitede bir klimaya ihtiyacız varsa ona göre bir seçim yapmanız size hem enerji tasarrufu hem de fayda açısından artı kazandıracaktır. Klimalar konusunda aldığımız arızalarda ise ilk elden hızlı bir şekilde yardımcı oluyor ve sorunu anında çözüyoruz.

Ankara Arçelik Klima Servisi olarak aldığımız arıza kayıtlarından bir tanesi klimanın iç ve dış ünite fanları düzgün çalışmasına rağmen kompresörün çalışmaması sorunudur. Fanlar düzgün çalıştığına rağmen kompresör devreye girmiyor ise bunun birkaç sebebi olabilir.  

İç ünite ile dış ünite arasındaki kablo bağlantılarında bir temassızlık ortaya çıkmış olabilir. Kompresör motorunun çalışma kondansatörü arızalanmış ya da kompresör motor sargıları hasara uğramış olabilir, kontrol edilmelidir.

Bir diğer sebep ise iç ünite kartının hasar görebileceğidir. İç ünite kartı hasar görmüş ise onarımı yapılmalı yapılamayacak düzeyde bir hasa var ise orijinali ile değiştirilmelidir. Bu konuda Arçelik Klima Servisi uzman ekibimiz size yardımcı olacaktır.

Arçelik klimalarda karşılaştığımız ve diğer klima modellerine benzer arızalardan bir tanesi de dış ünite düzgün çalışmasına rağmen iç ünitenin hiçbir şekilde cevap vermemesi sorunudur.

İç ünite fanı çalışmıyorsa altında birden fazla sebep yatıyor olabilir. Mesela fan motor kondansatörü arızalanmış olabilir ya da fan motor sargıları arızalanmıştır.

Kart üzerindeki SSR arızalanmış olabileceği gibi kartın kendisi de arızalanmış olabilir ki hızlı bir şekilde müdahale etmek gerekecektir. Ankara Arçelik Klima Servisi teknisyenlerimiz gerekli kontrolleri sağladıktan sonra arızanın kaynağını bulacak ve doğru yöntemle onarım işlemini gerçekleştirecektir.

Klimalar konusunda aldığımız bu çeşitli arızalar, uzmanlık müdahalesi ile sonuç getirebilir. Aksi halde, bilinçsiz müdahale ile cihazınızda çok daha büyük sorunlar ortaya çıkabilir. Aldığımız arıza kayıtlarından bir tanesi de cihaz beslemeye bağlı ve çalıştırılmadığı halde bazı aksam ve parçaların kendiliğinden çalışmaya başlaması durumudur.

Bu durumun altında yatan muhtemelen üç ana kaynak vardır. Ankara Arçelik Klima Servisi olarak bu kaynağı bulup anında onarımını gerçekleştirmekteyiz. Bunlar birisi kart üzerindeki SSR’ın arızalanmış olmasıdır.

Bir diğeri ise yine kart üzerindeki besleme rölesinin arızalanmış olabileceğidir, kontrol edilmelidir. Ayrıca kartın kendisi de arızalanmış olabilir ki böyle bir durumda orijinal yedek parça değişimi uygulanabilmektedir. Arızanın tam tespiti için uzmanlarımız gerekli çalışmayı gerçekleştirecektir.

Klimalar ile ilgili aldığımız bir diğer şikâyet iç ünite fanının tekrar ve tekrar çalışıp aniden durması sorunudur. Klimalardaki bu dur-kalk olayının altında yatan sebebi araştırmak gerekiyor. Bunun muhtemel iki sebebi olmaktadır.

Bunlardan birisi fan motorunun arızalanmış olabilmesidir. Bir diğeri ise klimanızın kartı arızalanmıştır. Hangisinin meydana geldiğini tespit edecek olan Ankara Arçelik Klima Servisi personelimiz arızanın durumuna göre doğru yöntemle gerekli müdahalelerde bulunacaktır.

Ankara bölge merkez servisi olarak Ankara merkez ve ilçelerde gezici servis araçlarımızla aktif olarak hizmet vermekteyiz. Ankara Arçelik Klima Servisi operasyon merkezimizi arayarak arıza kaydı oluşturabilir, Arçelik klimalarınız ile ilgili tüm sorunlarınızda profesyonel destek alabilirsiniz.

adminsrvsm1705

Bir Cevap Yazın

Call Now ButtonTIKLA-ARA!