Ankara Vaillant Servisi

Ankara Vaillant Servisi

Ankara Servisi

Kombi, klima ve beyaz eşya bakım servisleri, aradığınız hizmeti sunmaktadırlar. Sağlıklı bir teknik servis hizmeti için, Ankara Vaillant Servisi elemanları, aradığınız hizmeti sunmaktadırlar. Teknik bilgi yanında, uzman işçilik ve profesyonel çalışma yöntemleri, teknik servis elemanlarının belirgin özelliğidir. Bu özellikler, kombi, klima ve beyaz eşya bakımında uzman olan Ankara Vaillant servisi elemanlarında bulunmaktadır.

Ankara Vaillant servisi doğal gaz ve kombi bakımı konusunda eksiksiz bir hizmet ve performans ortaya koymaktadır. Küplerin her zaman deneyimli ve kabiliyetli oluşuyor sizin için avantajlı seçenekler ortaya koymaktadır. Gerektiğinde kat kaloriferinin bakımını yapan gerektiğinde ise doğalgaz altyapı tesisatını gözden geçiren uzmanlar arıza konusunda da gereken hemen yapıyor.

KAPSAMLI ATÖLYELERİMİZDE HER TÜRLÜ SORUNUNUZU ÇÖZÜYORUZ

Atölye şartları oldukça donanımlı olduğu gibi Ankara Vaillant Servisi gittiği her yerde bu donanımlı hizmeti müşterilere ulaştırmaya devam ediyor. Son derece sağlıklı koşullarda ve güvenliği ekiplerinin çalışması ile birlikte doğal gaz ve kombi kullanımından üst düzey verim elde etmeniz mümkündür. Özellikle hassas müşterilerin aradığı nitelikler ve özellikler hem elemanlarda bulunuyor hem de servis garantisi en iyi şekilde gözler önüne seriyor.

Altyapı aşamasında başlayan kaliteli çalışmalar ilerleyen zamanlarda proje çizimi aşamasında ve sonrasında en olumlu sonucu ortaya koyuyor. Güvenli bir iletişimle birlikte sağlıklı adım atabilir fırsatlardan yararlanabilirsiniz.Online ulaşım imkânı veya bir başka seçenek olan telefon ulaşımı sayesinde servis hizmeti noktasında en üst düzey ve kalifiye hizmeti hemen alabilirsiniz.

 Kombi bakımı ile rahat bir kış geçirmek mümkün. Kombiler bakımlı olursa, yıllık periyodik bakımları ihmal edilmezse, kış aylarında sıkıntı çıkarmaz. Bu nedenle, kombi bakımları, kış aylarından önce, Eylül, Ekim ve Kasım aylarında yapılmalıdır.

Önemli olan, soğuk bastırmadan işlemin tamamlanmasıdır. Yaz aylarında rahat etmenin yolu klimalardır. Ancak, yaz aylarında ikide bir bozulan klimalar can sıkar. Bu nedenle, yaz aylarından önce Nisan, Mayıs aylarında, klima yıllık bakımı bitmiş olmalıdır.

İlk kullanımdan önce Vaillant Markalı tüm ürünlerinizi Ankara Vaillant Yetkili Servisi ile iletişime geçerek garanti altına aldırınız. Kombi bakımında, servis elemanları, cihaz düğmesini çevirir ve cihazı dinler. Daha sonra, sıcak su kısmını açar ve sıcak su testi yapar.

Sıcak su kısmının randımanı test edildikten sonra, fan kısmı ve tıkanıklık kısmı, özel olarak test edilir. Bu testlerin özel olarak yapılması ile birlikte, ortaya çıkan bakım ücreti, müşteri tarafından kabul edildikten sonra, bakım işlemine geçilir. Periyodik bakımda yapılan şeyler bellidir. Ancak, fazladan yedek parça isteyen tamir işleri çıkarsa, bu durumda servis ücretinde artış olabilir.

7/24 VAİLLANT SERVİSLERİ GÖREVE HAZIRDIR

 Klimalar, serin ve rahat yaz aylarının cihazıdır. Bu cihazlar, büyük ihtiyaç olmakla birlikte, toz ve benzeri şeylerin, klimaya dolması ile klima randımanı düşer. Ankara Vaillant Servisi tarafından zamanında temizlik ve bakım yapılmazsa, büyük arızalar neden olur. Bakım işleminde, öncelikle klima filtresi, polen ve fan temizliği yapılır. Bu temizlikle birlikte, diğer parçalarda tek tek analiz edilir ve gerekli parça ve bakım işlemleri gerçekleşir. Parça ve bakım işlemlerinin gerçekleşmesi ile birlikte, klimalar, tam randımanlı çalışmaya başlar.

 İşinin uzmanı olan ve oldukça etkili çözümler sunan Ankara Vaillant Servisi bünyesineki ekiplerimiz, tecrübeli ve etkili çözümler sunmaktadır. Tecrübeli ve etkili çözümlerle, sertifikalı eğitime tabi tutulmuş olan ekiplerimiz, aradığınız profesyonel çözümleri sunmaktadır. Çözüm sunma işlemlerinde büyük başarılara imza atan servis ekipleri, iş ahlakı eğitimi görmüş elemanlardır.

Vaillant kombi cahazlarında arıza durumlarında ekranınızda bazı rakamlar görebilirsiniz…Arıza kodu olarak nitelendirdiğimiz bu işaretlerin anlamlarını ve açıklamaları ile beraber , yapılması gerekenler aşağıda listelenmiştir. Basit müdahalelerle giderebileceğiniz bu sorunları eğer hala gideremediyseniz Ankara Vaillant Servisi ile görüşerek mağduriyetinizin sebebini bildirebilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Ankara Vaillant Servisi Vaillant marka kombilerinizde yaşadığınız her türlü arıza için 7/24 ve hatta online olarak hizmetinize hazırdır. Kombi arızaları oldukça can sıkıcı olmaktadır. Kış mevsimlerinde evinizin sıcaklığı kaybolup soğuğa maruz kalmak zorunda kalabilirsiniz.

Banyo esnasında sıcak su kesintisi yüzünden banyo zevkiniz yarıda kalabilir. Bu durumları engellemek için kombi bakımlarını ihmal etmemek adına Ankara Vaillant Servisi her daim yanınızdadır.

Vaillant marka kombilerin zaman zaman da olsa bir takım arızaları olabilmektedir. Örneğin cihazın ayarlanan derecenin çok altında ısıtma yapmasının bir çok nedeni vardır. Kombinin içinde yer alan sıcaklık sensöründe veya cihazın anakartında problem vardır.

Kombinin kullanıldığı alanın kalorifer tesisatında tıkanıklık vardır. Vaillant kombide kullanılan pompanın devir düşürmesi veya cihazın eşanjörünün kireçlenmesi de kombinin yeteri kadar ısıtma yapmamasına sebep olur. Bu sorunların çözümü için mutlaka Ankara Vaillant Servisi ekip arkadaşlarımızdan yardım istemeniz gerekmektedir.

Vaillant marka kombide ayarlanan ısı derecesinin çok üstünde bir ısıtma oluyorsa; yine kombinin anakartının ve ısı sensörünün uzman ekiplerimiz tarafından kontrol edilmesi gerekir. Normalde 45 dereceye kombiyi ayarladığınızda ortamın ve peteklerin aşırı derecede ısınmaması gerekir. Büyük ihtimalle kombinin iç aksamlarında sorun yaşanmaktadır.

KİM OLDUĞUNU BİLMEDİĞİNİZ KİŞİLERE ÜRÜNÜNÜZÜ TESLİM ETMEYİNİZ

Ve bu arızanın giderilmesi için lütfen alanında uzman eğitimli personellerimizden oluşan Ankara Vaillant Servisinden yardım almalısınız. Kombinizi asla merdiven altı korsan diyebildiğimiz tamircilere emanet etmeyin. Kendiniz de cihazın dış gövdesini açıp tamir etmeye kalkışmayın. En sağlıklı davranış kombi servisimizi aramak olacaktır.

Vaillant kombi su akıtma arızası veriyorsa; su basıncını kontrol etmelisiniz. Cihaza fazla su bastığınızda kombinin altında su akıtma problemi yaşanacaktır. Kombilerde genelde 4 vana bulunur. Sıcak su giriş çıkış vanası ve kalorifer için peteklere giden dönen tesisat vanalarıdır. Bunlarda bir arıza olması durumunda da kombi altından su akıtacaktır. Vaillant servisini çağırarak yardım almanız oldukça sağlıklı olacaktır.

Vaillant marka kombilerin herhangi bir arızalarında ekranda çoğu zaman arıza kodları yazar. Cihazın içinden çıkan kullanma klavuzunda bu arıza kodlarıyla ilgili karşılarında bir takım bilgiler yer alır. Bu basamakları tek tek uygulayın. Kullanıcıların yapması gereken kısımlar vardır.

Tüm denilenleri yaptığınızdan eminseniz ve problem hala devam ediyorsa lütfen her türlü Vaillant arıza durumları için 7/24 ulaşabileceğiniz Ankara Vaillant Servisi ekip arkadaşlarımızdan randevu alın. Arızanız en kısa sürede çözüme kavuşacaktır. Eğer parça değişimi gerekirse de sizlerin onayını aldıktan sonra en ekonomik yoldan kombide parça değişimini de yapmaktayız.

VAİLLANT KOMBİ ARIZA KODLARI

Ecotec Kombi Arıza Kodları ;

F00 Arıza Kodu :

Petek tesisat suyunuzda anormallik olduğunu gösterir. 

F01 Arıza Kodu :

Peteklerinize yönlendirilen suyun dönüşünde sorun var demektir.

F02/F91 Arıza Kodu :

Ecotec Kombi Boyler Doldurma Sensörü Bağlantılarında Problem Olduğunu gösterir.. Senyörlerde de bazı Problem Olabilir, servis çağırmalısınız.

F03/F91 Arıza Kodu :

Boyler sensörünüzün bağlantı kablolarında kopma veya çıkma olabilir. Servisin görmesi gerekir.

F10 Arıza Kodu :

 F10 Hatası ve F00 Hatası İle aynı anlamı taşır. Peteklerdeki suyun seviyesini ölçen sensörlerde hata var demektir. Servis ile görüşünüz.

Ecotec Kombinizde olası Hata Kodları & Ecotec kombi Ariza Kodlarının açıklamaları Nelerdir ?

F11 Arıza Hata Kodu :

Kombinizin peteklerine giden suyu ölçen sensörde deformasyon var demektir. Servis çağırarak değişimi gereklidir.

F13 Arıza Hata Kodu :

Boyler sensörünüz arızalı, kablolarınızın kontrol edilmesi veya değiştirilmesi gerekir.

F13/F91 Arıza Hata Kodu :

Boylerinizde hazır bekleyen suyunuzun değerini ölçen sensörde arıza var demektir. Servisimizle irtibat kurunuz.

F20 Arıza Hata Kodu :

Peteklerinize giden suda aşırı ısınma var, hararetin gereginden fazla yükseldiğini işaret eden bu kodu gördüğünüzde kombinizi asla çalıştırmayınız.

F22/F23/F24 Arıza Hata Kodu :

Su basıncınızın olması gereken değerin altında olduğunu gösterir. Doldurma musluğunuzu açarak su basıncınızı 1.5 bara getiriniz.

F25 Arıza Hata Kodu :

Termo kompakt kablolarınızda kopma olduğunda bu uyarıyı alırsınız. Değişimi gereklidir.

F27 Arıza Hata Kodu :

Ateşleme ile ilgili bir sorun var. 

F28 Arıza Hata Kodu :

Gaz gelmemesinden dolayı veya başka bir sebepten dolayı ateşleme olmadığını belirten koddur.

F29 Arıza Hata Kodu :

Cihazınız çalışıyor ama gaz gelmiyor.

F32 Arıza Hata Kodu :

Baca fanınız arızalı.

F49 Arıza Hata Kodu :

Voltajınızda dalgalanma var veya voltajınız düşük

F61/F62 Arıza Hata Kodu :

Gaz valfiniz arızalı veya ana kartınız görevini yapmıyor. Servisimizle irtibata geçiniz.

F63 Arıza Hata Kodu :

Elektronik kartınızdaki işlemcinizin hatalı görev yaptığını veya hiç görev yapmadığını belirtir.

F64/F72 Arıza Hata Kodu :

Kalorifen çıkış veya dönüş suyunu denetleyen sensörünüzde sorun var.

F65 Arıza Hata Kodu :

Elektronik sisteminizde aşırı ısınma uyarısı.

F67 Arıza Hata Kodu :

Ana işlemci görevinde bulunan elektronik kartınız arızalı

F70 Arıza Hata Kodu :

Ana kart ya da ekran kartınız değişmişse ve bu uyarıyı alıyorsanız cihaz ayarlarınız yapılmamış demektir.

F71 Arıza Hata Kodu :

Kalorifer suyunuzun sıcaklık değerini ölçen sensörünüzde arıza var demektir.

F73/F74 Arıza Hata Kodu :

Kombideki basıncı ölçen sensörde hata var demektir.

F75 Arıza Hata Kodu :

Sirkülasyonu sağlayan pompanız yeterli düzeyde çalışmıyor veya hiç görev yapmıyor. Kontrol ettiriniz.

F76 Arıza Hata Kodu :

Sıcak su üreten ana eşanjörünüzde aşırı hararet var demektir.

F77 Arıza Hata Kodu :

Yoğuşmalı cihazlarda yoğuşma suyu pompası görev yapmıyor demektir. Ekip çağırınız.

F80/91 ArızaHata  Kodu :

Kablo bağlantılarınızın birinde hata var demektir.

F81 Arıza Hata Kodu :

Sistem hava yaptığında görülen bir koddur.

Ankara Vaillant Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Ankara Vaillant Servisi müşteri hizmetleri yetkililerimize ulaşmak için 0312 448 00 00 no’lu telefon numarasını arayabilirsiniz.

adminsrvsm1705

Bir Cevap Yazın

Call Now ButtonTIKLA-ARA!