Bursa Protherm Servisi

Bursa Protherm Servisi

Bursa Protherm Servisi, Bursa’nın evlerinde ya da işletmelerinde sık bir şekilde tercih edilen ve günlük yaşamı kolaylaştırırken konfor sağlayan Protherm cihazlarının yıllık bakım ve onarım işlemlerini yapan köklü bir firmadır.

Protherm’in kombişofben ve kazan sistemleri kaliteli oluşu ile geniş bir kesim tarafından tercih edilmektedir. Ancak Protherm’in bu cihazları için yıllık bakımların yapılması son derece önemlidir. Bu yıllık bakımın ise Protherm cihazlarının dilinden çok iyi anlayan bir servis tarafından yapılması gerekir.

Kombilerde karşımıza sık çıkan sorunlardan bir tanesi su kaçağı sorunudur. Protherm kombilerde de karşımıza çıkan bu sorun gerekli bakım sayesinde düzeltilebilir. Su kaçağı sorunu genellikle kombilerin tesisat bağlantıları ile alakalı bir durumdur.

Zaman içerisinde eskiyen tesisat bağlantıları bu gibi sorunlar ortaya çıkarabilir. Kombi içerisinde bulunan genleşme tankında bir delik oluşmuş ise yine su sızdırma görülecektir. Protherm marka kombinizdeki su kaçağı sorununu doğru bir şekilde tespit edecek olan Bursa Protherm Servisi sizi bu sıkıntıdan hızlı bir şekilde kurtaracaktır.

Protherm’in kaliteli cihazlarından bir tanesi de 24 saat aralıksız sıcak su sağlayan şofbenlerdir. Şofbenler de yıl içerisinde hiç beklenmeyen anlarda arıza ortaya çıkarabilirler. Şofben çalışırken kendiliğinden alev sönüyor ise alabileceğiniz bir takım tedbirler bulunuyor.

Öncelikle şofbeni kapatarak 2-3 dakika kadar bekleyin ve geri açın. Eğer yaptığınız bu reset işlemi olumlu sonuç vermedi ise Bursa Protherm Servisi teknisyenlerimizden telefonla destek hizmeti alabilirsiniz.

Şofbenlerde karşımıza çıkan bir diğer sorun ise şofbenden yeterli derece sıcak su alınamaması sorunudur. Protherm şofben yeterli derecede sıcak su sağlamıyorsa tüp dedantörü kontrol edilmelidir. Eğer dedantör arızalanmış ve onarılamayacak derecede ise Protherm orijinal yedek parça ile değiştirilmesi gerekir.

Kazan sistemleri de yıllık bakımı aksatılmaması gereken cihazlardandır. Kazan sistemlerinde bazen hiç beklenmedik anlarda bir arıza ortaya çıkabilir ve kişileri zor duruma sokabilir. Bunlardan bir tanesi kazan hava fanı arızası olmaktadır. Kazan hava fanı arızasını ortaya çıkaran pek çok neden sıralanabilir.

Kazan hava fanı arızası hava fanının gövdeye sürtmesinden, hava fan kanatlarının kırılmış olmasından, dengesi dönmesinden, kamasının gevşemiş olmasından, kaması sıyrılmış olmasından dolayı görülebilir, gerekli kontrollerin yapılması gerekir.

Bursa Protherm Servisi olarak Protherm marka kazanlarda ortaya çıkabilecek bu ve bunun gibi arızalara gerekli müdahaleleri profesyonel kadromuz ile gerçekleştirmekteyiz. Gezici servis araçlarımızla Bursa’nın tüm ilçe ve semtlerinde Protherm cihazlar konusunda gerekli desteği veren firmamız garantili ve ekonomik çözümler sunarak insanları zor durumlardan kurtarmaktadır.

 

adminsrvsm1705

Bir Cevap Yazın

Call Now ButtonTIKLA-ARA!