Vestel Servis Çankaya

Ankara Viessmann Servisi

Ankara Viessmann Servisi, Viessmann Bölge Servisi olarak kombi ve klimalarınızın garantili servis hizmetini sağlıyor. Sürekli çalışmaları nedeni ile yıpranan ve bakıma ihtiyaç duyan klima ve kombi özellikle yıllık periyodik bakıma tabi tutulmalıdır.

Böylece tam randımanla çalışmakla beraber, büyük arızalara neden olmasını engellemiş olursunuz. Günümüz teknolojisi günden güne ilerlemektedir. Bu ilerleme ile aradığınız kaliteli hizmeti, ancak güncel servis imkânları olan Ankara viessmann servisiyetkililerinden görebilirsiniz. 

Kış aylarında kaliteli ve etkili kombiler için, yıllık bakımlarını ihmal etmemeniz gerekir. Yıllık bakımları ihmal edilen kombi ve klima ürünleri, düşük randımanda çalışmaktadır. Hatta mevsimin ortasında bozularak, can sıkıntısı oluşturmaktadır. Bu nedenle, kombiler son baharda, klimalar ilkbaharda yıllık bakıma tabi tutulmalıdır.

 Ankara Viessmann Kombi Servisi

Kış aylarının vazgeçilmez ve en önemli cihazı olan kombi, servis imkânları ile yıllık bakıma tabi tutulurken, belli bir periyotta bakıma tabi tutulmaktadır. Kombiler öncelikle çalıştırılır ve cihazın çalışma sistemi test edilir. Sıcak su kısmının testi, peteklerin ısınması ve fan kısmının randımanı, oldukça önemlidir.

Günümüz teknolojisi ile Ankara viessman servisi, gerekli bakım ve tamir işlerini, liste halinde sunar. Cihaz sahibinin onayı ile bakım işlemi gerçekleşir.

Ankara Viessmann servisi teknik personel katkısı üst düzeyde olup sertifikalı uzman kadro işini de gerçekten başarılı sonuçlar vermektedir. Deneyim ve tecrübenin her yerde ortaya çıktığı bilinirken gerek evinizde veya işyerinizde gerekse de atölyede gerekli bakım ve onarım anında gerçekleşiyor.

Doğru ve düzenli arıza tespiti ile birlikte onayınız almadan işe başlanmıyor. Sizin onayınızı aldıktan sonra arıza işlemleri gerçekleşirken maddi olarak sürprizlerle karşılaşmanız için tüm çözümler ortaya konuyor. Kaliteli servis bu konuda hem ucuz hem de kaliteli hizmetin adresi olma yolunda ilerliyor.

Bunca zaman verdiği kaliteli hizmette parça garantisi olarak bir yıl ve işçilik garantisi olarak yine bir yıllık bir süreç güven olarak müşteriye sunulmaktadır. Herhangi bir arıza tamir olduğu zaman bundan sonraki süreçte gözünüzün arkada kalmaması mümkün olacaktır.

Online olarak rahatça hizmetlerine ve potansiyeline ulaşabileceğiniz Ankara Viessmann servisi gerekli bakım ve onarım konusunda her zaman güvendiğiniz adresi olmaya devam edecek.Burada sizin tercihleriniz çok büyük önem taşıdığı gibi doğru iletişim noktasından alacağınız yardımla birlikte hem oluşmuş hem de oluşması muhtemel sorunları anında gidenlerimiz mümkün olacaktır

 Klima testi, yaz aylarından önce yapılmalıdır. Yaz ayları girmeden yapılan klima bakımı, yaz aylarında klimanın bozulmasını engelleyecek, böylece aradığınız randımanı yakalayacaksınız. Klima servis işlemleri, polen, filtre ve fan temizliği ile başlar. Bu temizlik işleminden sonra, klimanın diğer parçaları tek tek test edilir ve gerekli parçalar liste halinde sunulur.

Cihaz sahibinin onayı ile Ankara Viessmann Servisi personelleri tarafından klima bakımı başlar ve hızlı bir şekilde teslim edilir. Yaz aylarında rahat etmenin yolu, klima cihazlarının bakım işlemlerini zamanında yapılmasıdır. Zamanında yapılan bakımlar, oldukça etkili çözümler sunmaktadır.

Kısaca bu şekilde özetleyebiliriz bakım esnasında uygulanan işlemleri. Tabi bu uygulamalar için mutlaka işinin ehli ve uzman ustalara görev vermek gerekir. Ankara Viessmann Servisi ile temas kurarsanız bu işlemi kolayca uygulatabilirsiniz.

 İşinin uzmanı olan Ankara Viessmann Servisi çatısı altında hizmet eden ekiplerimiz, sertifikalı ve işinin ehli olan kişilerden oluşmaktadır. Profesyonel olan ve aradığınız hizmeti sunan ekiplerimiz, hızlı ve güvenilir bir şekilde çalışmaktadır. Güncel cihaz bilgilendirmeleri ile bütün cihaz tamiri ve bakımı işlemlerinde, aradığınız hizmeti sunmaktadırlar. Günümüz teknolojisiyle aradığınız hizmeti sunan servis ekiplerine güvenebilirsiniz. Teknik bilgi ve tecrübe yanında iş ahlakına sahip olan elemanlarımız kısa zamanda iş teslimi yaparak, hızlı ve pratik çözümler sunmaktadırlar.

Viesmann Kombilerinizde zaman içinde arızalanabilir. Bu anlarda ürünün ekranında bazı semboller ve rakamlar görürsünüz. Aşağıda size sunacağımız listede bu kodların açıklamalarını ve yapmanız gerekenleri kısaca anlattık.  Eğer müdahalelerinizde başarılı olamazsanız Ankara Viessmann Servisi ile iletişime geçiniz.

VİESSMANN KOMBİLERDE GÖRÜLEN BAZI ARIZA KODLARI

Vitopend 100                                                                               

A0 Arıza Kodu 

Cihazınıza gaz sağlayan brulörde veya gaz valfinizde arıza var demektir. 

F2 Arıza Kodu 

Gaz dağıtımınızı yapan brulörünüzde veya limit termostatınızda bir arıza olduğu anlamına gelir.

F2/F3 Arıza Kodu

Ateşleme hatası, elektrotlarda veya iyonizasyon çubuklarınızda hata var demektir.

F4 Arıza Kodu

Kombiniz ateşleme yapmaya çalışıyor ama başarılı olamıyor. Elektrotlerda, iyonizasyonda ya da kartta arıza olabilir. Servisimizle irtibata geçiniz.

F30 Arıza Kodu

Petekleredeki sıcak suyu ölçen NTC sensörünüzde hata olabilir. Peteklerinizin ısınması normal değerde veya istenilen düzeyde gerçekleşmez.Servisinize danışınız.

F38 Arıza Kodu

NTC sensörünüzde temassızlık olabilir, bu sebeple de elektronik kart bunu algılamayabilir. Bizi arayarak yardım talebinde bulununuz.

F51 Arıza Kodu

NTC sensörünüzün değişimi gereklidir.

B0/B8 Arıza Kodu :Viessmann kombinizin bacası ile ilgili sorun olduğunda bu uyarıyı alırsınız. 

Vitodens 200

OF Arıza Kodu

Kombinizin bakım zamanının geldiğini gösteren arıza kodudur. Hemen bizi arayarak bakım randevusu alınız.

10/18 Arıza Kodu

Dış hava sensörü arızası..Servisinizi hemen arayınız.

20/28 Arıza Kodu

Sıcak su sensörünüz görev yapmıyor.

30/38 Arıza Kodu

Viessmann Kombinizin kazan sıcak su ısısını ölçen sensöründe arıza var demektir. Sizin yapacağınız bir şey yoktur. Servisimizi arayınız.

40 Arıza Kodu

Isıtma devresini kontrol eden sensörde arıza var.

48 Arıza Kodu

Isı devresi hata kodu. Değişim gereklidir. Ustalarınıza danışınız.

A7 Arıza Kodu

Viessmann kombi kontrol devresinde hata olduğunu gösterir.

B1 Arıza Kodu

Gaz valfi veya brulör arızası.

B7 Arıza Kodu

Kazan kodlama fişi yerinden çıkmış veya temassızlık söz konusu.

Bc/Bd Arıza Kodu

Viessmann kombinize entegre olan oda termostatınızda hata var demektir. Bağlantılarını veya haberleşmeyi kontrol edin.

Be Arıza Kodu

Oda termostatınız bağlantı sırasında yanlış işlem görmüş. Kontrol ettiriniz.

C6/C7 Arıza Kodu

Sıcak suyu sirküle eden pompa motorunuzda arıza var demektir. Tamiri veya değişimi gereklidir. Servisimizden yardım isteyiniz.

Da/Db Arıza Kodu

Viessmann kombinizin oda sıcaklık sensöründe hata var. Değişimi gerekli.

E4 Arıza Kodu

Voltaj düşüklüğü veya dalgalanmasında bu kodu görürsünüz. Regülatör kullanınız veya servisimizi arayarak temin ediniz.

B4/B5/E5/F0/FF Arıza Kodu

İşlev hatası. Teknisyenlerimiz tarafından kontrol gereklidir.

Sıcaklık sensörünüzde sorun var. Bir müddet reset atınız. Yine  düzelmediyse ekip çağırınız.

F3 Arıza Kodu 

Alev ile ilgili sorun var. Bir süre cihazı dinlendirin..Yine düzelme olamazsa servis çağırınız.

F4 Arıza Kodu

Viessmann kombiniz alevi algılamıyor. 

F5 Arıza Kodu

Prosestatınız görev yapmıyor.

F6 Arıza Kodu

Gaz basınç şalteriniz açılmıyor veya çalıştıktan sonra kapanmıyor. Kontrol ettirmeniz kesinlikle şarttır.

F8 Arıza Kodu

Gaz dağılımını sağlayan parçalarınızdan birinde arıza var demektir.

F9/FA Arıza Kodu

Atık gazı püskürtmeye yarayan baca fanınızda arıza var. Tamiri veya değişimi gerekli.

FC Arıza Kodu

Viessmann kombinizin modülasyon ventili hatası.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA-ARA!