Bursa Alarko Servisi

Bursa Alarko Servisi

Bursa Alarko Servisi, Bursa’da Alarko marka klima, kombi, şofben ve kazan sistemlerini kullanan herkese gerekli teknik desteği garantili bir şekilde vermektedir.

Yıllardır Alarko konusunda uzman ekibi ile her ilçe ve semte hizmet götüren firmamız müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaları ile sonuç odaklı işlemlere imza atmıştır.

Bu gibi cihazlar hem gaz hem de elektrikle çalıştığından düzenli bakımlarının mutlaka yapılması gerekir. Bursa Alarko Servisi olarak cihazlarınıza her türlü bakımı başarılı bir şekilde yapıyoruz.

Kombiler her ne kadar düzenli bakımda sizlere büyük sorunlar çıkarmasa da bir takım elektrik arızaları nedeniyle çalışmayı durdurabiliyorlar. Kombim çalışıyor ama ısıtmıyor şeklinde pek çok arıza kaydı alabiliyoruz.

Alarko kombiniz eğer ısıtmıyorsa öncelikle termostat derecesine bakmanızı düşükse artırmanızı öneriyoruz. Kalorifer dönüş hattındaki filtre şayet tıkalı ise verimli bir ısı almanız imkânsız olacaktır.

Kombinin ısıtmama sebeplerinden bir tanesi de petek giriş ve çıkışlarda bulunan vanaların kapalı olmasıdır. Vanaların açık olduğundan emin olunmalıdır. Petek ve boru hattı temizliği firmamız tarafından kapsamlı bir şekilde yapılmaktadır. Bu anlamda kombinizden dilediğiniz verimi almaya devam edebilirsiniz.

Klimalarda özellikle bahar aylarında, yaz aylarında yoğun bir şekilde kullanılan cihazlardır. Klimanın esas amacı ortamı serinletmek, soğuk hava vermektir. Klimalar bazı durumlarda performans sağlamamaktadır.

Klimalar konusunda bize gelen şikâyetlerden birisi klima sadece ısıtıyor ya da soğutuyor durumudur. Alarko marka klimanız sadece ısıtıyor ya da sadece soğutuyor ise iç ünite kartı arızası ortaya çıkmış olabilir.

Klimaların sadece tek işlev yapması üniteler arası kablolardaki temassızlık nedeniyle de olabilir. Klima hiçbir şekilde ne ısıtıyor ne de soğutuyor diyorsanız iç ünite filtrelerinde bir kirlenme söz konusu olabilir. Tesisat borularında bir gaz kaçağı da söz konusu olabilir, kontrol edilmelidir.

Çek valfler dediğimiz kısımda bir arıza oluşmuş olabilir, kontrol edilmelidir.  Bursa Alarko Servisi olarak Alarko marka klimanızdaki sorunu hızlı bir şekilde bulup onarımını gerçekleştiriyoruz.

Şofbenler konusunda aldığımız şikâyetlerden birisi şofben devreye girmiyor sorunudur. Şofbeniniz devreye girmiyor ise voltajdan kaynaklı bir sorun olabilir. Şofben için ideal voltaj ayarı 195-253 V arasıdır. Eğer voltaj konusunda stabil bir durum yakalayamıyorsanız regülatör kullanabilirsiniz.

Regülatör montajı Alarko klimanıza Bursa Alarko Servisi teknisyenlerimiz tarafından yapılmaktadır. Alarko marka tüm elektrikli ve gazlı cihazlarınıza yıllık bakım dahil her türlü işlem yapılmaktadır. Bursa’da günün 24 saati hizmet veren firmamız gezici araçları ile ilçe ve semt fark etmeksizin hizmet götürmektedir.

 

adminsrvsm1705

Bir Cevap Yazın

Call Now ButtonTIKLA-ARA!