Sakarya Midea Servisi

Sakarya Midea Servisi, Çin harikası birbirinden farklı model ve tipteki Midea klimaların genel bakım, temizlik, onarım ve yedek parça hizmetini sunan alanında uzman merkez servistir. Klimalar eskiden her ne kadar tek tipte üretilen cihazlar olsa da günümüzde boyut ve işlevsellik adına oldukça yol kat etmiştir. Klimalar ihtiyaca yönelik doğru bir tercihle alındığı zaman gayet iyi bir performans sergilemektedirler.

Sakarya Midea Klima Servisi

Klimalar içerisinde en yoğun şekilde seçilen tipler; split tip, paket tip ve pencere tipi klimalardır. Bu klimalar da kendi içerisinde farklı çeşitlere ayrılmakla beraber en küçük evlerden otellere, sinema salonlarına, mağazalara kadar farklı boyutlarda sunulmaktadır. Sakarya Midea Servisi uzman ekiplerimiz sizlere ihtiyaca en uygun Midea marka klima modelinizi seçmeden taşımasına, montajına ve bakımına kadar her türlü detayla ilgilenmektedir.

Bazı Klima Problemleri

Klimalar parçalarına bağlı olarak iç ve dış üniteden bir takım rahatsız edici sesler çıkarabilirler. Midea marka klimalarından ses gelen ve bunun nedenini bizlere soran pek çok müşterimiz bulunmaktadır. Montaj esnasında yapılan vidalama işleminde zaman içerisinde vida gevşemesi yaşanmış olabilir. Tesisat boruları, fan balansı gibi önemli eklerden bir takım sorunlar ortaya çıkmış olabilir.

Ses Problemi

Klimadaki rahatsız edici ses iç üniteden gelebilmektedir. Filtrelere gerekli temizlik işlemi yapılmamış ise genellikle iç ünite ses yapmaktadır. Klima fan motor yataklarının da kontrol edilmesi gerekir. Midea marka klimanızda ortaya çıkabilecek herhangi bir ses, gürültü durumunda Sakarya Midea Servisi çağrı merkezimizi arayarak detaylı bilgi ve yardım alabilirsiniz.

Klimaların en temel işlevi soğuk hava üflemektir. Ancak bunu yapmıyorsa muhtemelen parça ile alakalı bir sorundan bahsetmek mümkün olacaktır. Klima termostat bağlantılarında bir sorun olabilir. Termostatın kendisinde bir sorun var ise değiştirilir.

Kompresör rölesi, termiği, kalkınma kondansatörü arızalı olabilir, kontrol edilmelidir. Kompresör değiştirilerek sisteme gaz verildiği takdirde Midea klimanızın yeniden hiçbir sorun yaşamadan çalıştığını görebilirsiniz. Sakarya Midea Klima  Servisi birimlerimiz orijinal Midea yedek parça kullanmaktadır. Bu anlamda cihazınızda hiçbir yan etki ile karşılaşmazsınız.

Çalışmama Problemi

Klimaların birden bire arızalanarak hiç çalışmaması durumlarında müşterilerimize bir takım kontrolleri tavsiye ediyoruz. Örneğin elektrik akımı, kabloları, sigortada sorun var mı? Uzaktan kumanda çalışıyor mu? Sinyal gönderiyor mu?

Klimanın ışıkları, göstergeleri yanıyor mu gibi ufak detaylar dahilinde sorunun kaynağı anlaşılabilir. Ancak müşterilerimizin hiçbir teknik detaya girmemesini istiyoruz. Çünkü klima konusu uzmanlık isteyen bir alan olduğundan daha ciddi sorunlarla karşılaşmamak adına çağrı merkezimizi aradıktan sonra Sakarya Midea Servisi ekiplerimizi beklemelerini rica ediyoruz.

Soğuk ve sıcak hava üfleyerek ortamın atmosferini değiştiren Midea klimalar hakkında daha detaylı bilgi almak, arıza kaydı oluşturarak birimlerimizden destek almak isterseniz Sakarya Midea Servisi operasyon merkezimizi günün dilediğiniz saati arayabilirsiniz.

Sakarya Midea Klima Servisi personelleri olarak her zaman güler yüzlü hizmetimizle tüm problemlerinizde yanınızda olmaya devam ediyoruz. Midea marka klimalarınızda müşterilerimizin yaşadığı her türlü problemde alanında uzman ekibimiz en etkin çözümü sizlere kısa yoldan ve ekonomik şekilde sunmaktadır.

Klimaların ortalama kullanım ömrü 25 yıldır. Bu ortalama kullanım ömrünü uzatmak siz değerli müşterilerimizin elindedir. Klimanızdan maksimum performans ve minimum sorun beklentiniz varsa cihazı senede en az 2 defa usta ellerde bakımını yaptırmanızı öneriyoruz.

Bu usta eller tabiki Sakarya Midea Servisidir. Midea Servisi olarak sizlere klimada yaşayabileceğiniz bir takım sorunları ve kendimize göre edindiğimiz tecrübe ve bilgimizle çözüm önerilerini sunacağız.

Kompresör Çalışmıyorsa

Lütfen dikkatle okuyun; Klima kompresörü çalışmıyor veya kompresörden hiç ses gelmiyorsa; klimada kontaktör anahtarı açık kalmış olabilir, aşırı yük kesici cihazı tıkanmış olabilir, cihaza gelen elektrik bağlantısında arıza olmuş olabilir.

Sakarya Midea Servisi merkezlerinden randevu alınız. Klimadaki Kompresörden cızırtı tarzında bir ses geliyorsa; kompresöre bağlantılı devreler aşırı akımla yüklenmiş olabilir, cihaza genel gelen akımda aşırı voltaj olabilir, cihazı ilk çalıştıran kondansatörü yanmış olabilir veya kondansatör yanlış kapasitede yükleme yapmış olabilir, çalışma kondansatörü tamamen yanmış olabilir veya en son olarak bu cızırtı sesi yüksek basma basıncından kaynaklanıyor olabilir.

Cihazın kompresörü normal randımanda çalışıyor iken cihaz termik çalışma esnasında atıyorsa; cihazın termik bölümü doğru güç için seçilmemiş olabilir, cihaz için buharlaşma sıcaklığı fazla seçilmiş veya fazla gelmiş olabilir.

Voltaj Sorunu

Midea cihaza gelen genel şebeke voltajı aşırı yüksek olabilir, kondansör aşırı pislikle tıkandığı için ısı atma özelliği arızalanmış olabilir, cihazın fanı veya fan motoru kökten arızalandığı için ısı atma özelliği tamamen kaybedilmiş olabilir. Sakarya Midea Klima Servisi ile irtibatta kalınız.

Klimanın kompresörü sürekli çalışıyor fakat klima ortamı yeteri kadar soğutamıyorsa; klimanın kompresör kapaklarında arıza olmuş olabilir, soğutan kısım yetersiz seviyeye inmiş olabilir, cihazın genel sisteminde çok çeşitli problemlerden dolayı hava veya nem fazlalığı vardır.

Cihazın içindeki serpantin kısmı kirlenmiş olabilir, cihazın soğutucu bölümü tıkandığı için böyle bir soğutamama sorunuyla karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Sorunun çözümü için Sakarya Midea Servisi ile iletişimde bulununuz. Bir başka zıt sorun ise klimanın kompresör kısmı sürekli çalıştığı halde ısıtma yapamıyorsa; cihazın ısıtıcı kısımlarında arıza olmuş olabilir, bobinde hata olabilir, dörtlü vanadı arıza yapmış olabilir veya kompresör kapakları yani valfleri tıkanmış olabilir.

Lütfen sorunun giderilmesi için Sakarya Midea Servisi personellerini çağırınız.Yukarıda Midea klimalarda yaşayabileceğiniz çok çeşitli sorunlardan yalnızca birkaçına değindik. Bir problemle karşılaştığınızda servis çağırmadan önce kullanım klavuzuna bakmanız adımları uygulamanız yararınıza olacaktır.

Sorunun üstesinden gelemezseniz 7/24 ve online hizmet de verebilen Sakarya Midea servis ekiplerimizle iletişime geçmeniz yararınıza olacaktır.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA-ARA!