Sakarya Hotpoint Servisi

Sakarya Hotpoint Servisi olarak yılların getirmiş olduğu tecrübe ve müşterilerimize sağladığımız güvenle Sakarya’ nın önde gelen servis ekipleri içinde bir numara olmaya devam ediyoruz. Hotpoint ürünlerinde karşılaşabilecek çeşitli sorunlara karşı tecrübeli olarak sizlere çözüm önerisi ve yaşam kolaylığı sunuyoruz. Hotpoint beyaz eşyalarda yaşayabileceğiniz bir takım sorunlara çözüm önerilerimiz;

Hotpoint bulaşık makinesinde tuz lambası sürekli yanıyorsa; makineye konulan tuz cihazın şebeke suyunu yumuşatmaya yarıyor. Yumuşama olmazsa içerdeki bulaşıklar da istenildiği gibi yıkanmaz. Memnun kalmazsınız. Bu duruma tuz kutusunun arızalanması,cihaza  yeterli miktarda tuz konulmamış olması veya tuz kutusuna elektrik akımı veren kablolarda hasar olması cihazdaki tuz lambasının devamlı yanmasına yol açar.

Bu saydığımız problemleri gözdeb geçirin. Mutlaka kullanma klavuzundan da yardım alın. Probleminiz devam ettiği takdirde Sakarya Hotpoint Servisi ile iletişime geçin.

Hotpoint marka fırınınızda içine koyduğunuz yiyeceğin alt kısımları pişmiyorsa; ısıyı doğru ayarlamamış olabilirsiniz veya cihazın altında bulunan rezistanslar arızalanmıştır. Isıyı ayarladınız yemeklerde hala alt kısmının pişmeme sorunu devam ediyorsa rezistans sorunun çözümü için Sakarya Hotpoint Servisine haber verin. Gerekli görüldüğü takdirde orijinal parça değişimi ekibimiz personelleri tarafından titizlikle sağlanır.

Hotpoint marka çamaşır makinenizden çıkan çamaşırlarınızda leke yapma problemi yaşıyorsanız cihazın program ayarını içindeki çamaşıra uygun dereceye getirmemiş olma ihtimaliniz olabilir. Bunun olmamasına dikkat edin. Kullanma klavuzunda yazan program ayarlarını doğru seçin. Bir diğer ihtimal ise cihazda  kazan rulman keçesinin yağ kaçırmasıdır.

Makine yağ kaçırırsa çamaşırlarınızda istenmeyen lekeler oluşabilir. Sakarya Hotpoint Servisi kazan rulmanı değişimi yaparak bu probleminizi ortadan kaldırır. Ayrıca deterjan yumuşatıcı konulan bölmelerin temizliğine de dikkat etmelisiniz. Bunlar da cihaz içindeki çamaşırlarda yıkama sonrası leke yapabilir.

Bir diğer Hotpoint ürünü olan buzdolaplarında buzluk soğutmama problemi yaşıyor olabilirsiniz. İlk olarak dolabın hem alt hem de üst kapağının her kullanım sonunda kapandığından emin olmalısınız. Açık kalma durumunda cihazdan istenilen performans alınamaz. Buzdolabında bulunan termostat cihazda buzlanma karlanma olması sonucu görevini yapamaz ve kompresörü devreye sokamaz.

Böylece buzlukta yeterli soğutma sağlanamaz. Bu durumda yapmanız gereken cihazdaki yiyecekleri boşaltıp fişi çekmeniz ve buzlar eriyene kadar beklemenizdir. Tekrar fişe takıp cihazı kullanmaya başladığınızda sorunu görmüyorsanız cihazda teknik bir arıza yok demektir. Eğer sorun hala devam ediyorsa lütfen en kısa zamanda Sakarya Hotpoint Servisi ile irtibata geçin. Sizlere en kısa sürede yardımcı olunacaktır.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA-ARA!