Sakarya Altus Servisi

Sakarya Altus Servisi

Sakarya Altus Servisi, Sakarya’da Altus marka her tür cihazı tercih eden Sakarya sakinlerine gerekli tüm teknik desteği sağlayan deneyimli ve donanımlı bir servis olarak öne çıkmaktadır. Altus markası oldukça kaliteli klima, televizyon, şofben ve beyaz eşyaları ile evlerdeki yerini almaktadır.

Gerekli yıllık bakımları yapıldığı takdirde uzun vadede herhangi büyük bir sorun çıkarmayan Altus marka cihazlar her ihtiyacı karşılayacak şekilde tasarlanmışlardır.

Altus’un birbirinden kullanışlı beyaz eşyalarından bir tanesi de bulaşık makineleridir. Bulaşık makineleri farklı kapasitelerde yoğu yıkama yapabilen oldukça yararlı cihazlardır. Bazı durumlarda bulaşık makinelerinde bir takım arıza kodları alınabiliyor. Örneğin bulaşık makinesinde musluk göstergesi yanıyor ise bunun anlamı su musluğu kapalı ya da su kaynağı hortumu bükülmüş olabilir.

Bunun yanı sıra filtreler tıkanmış ya da engellenmiş, boşaltma hortumu tıkalı, sifon bağlantısı kapalı gibi anlamlara da çıkabilmektedir. Sakarya Altus Servisi teknisyenlerimiz gerekli kontrolleri sağlayarak cihazınızdaki sorunu bulmaktadır.

Altus’un beyaz eşyalar arasında sıklıkla kullanılan cihazlarından birisi de gıdaların saklandığı donduruculardır. Dondurucular da bazı durumlarda arızaya geçebiliyorlar. Örneğin derin dondurucu ısınıyor şeklinde bir arıza kaydı alabiliyoruz. Derin dondurucu çalışırken fan motoru çalışmayı durdurmuş ise petekler soğutma işlemini yapamayacaklardır.

Bu nedenle dondurucu ısınacaktır. Derin dondurucular kurulumu ilk yapıldığı zaman mutlaka duvara temas etmemesine dikkat edilmelidir. Sakarya Altus Servisi teknisyenlerimiz derin dondurucu ile ilgili bu gibi durumlarda sizlere teknik desteği sağlamaktadır.

Altus çamaşır makinesi, kurutma makinesi ve buzdolabı gibi cihazlarında da günlük olarak pek çok benzer arıza ile karşılaşıyoruz. Altus beyaz eşya konusunda aklınıza takılan bir sorun olduğunda telefonla destek hattımızdan bizlere mutlaka ulaşınız.

Ortamı soğutmak için kullandığımız klimalarda da hiç beklenmedik arızalar ortaya çıkabiliyor. Örneğin cihaz beslemeye bağlı iken çalıştırılmadığı halde bazı aksamlar kendiliğinden çalışabiliyor. Büyük ihtimalle böyle bir durumda kart üzerindeki besleme rölesi arızalıdır ya da kart üzerindeki SSR arıza yapmıştır. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra arızaya bağlı olarak gerekli müdahale Sakarya Altus Servisi tarafından yapılacaktır.

Televizyon konusunda da pek çok farklı şikâyet alabiliyoruz. Televizyon bir süre çalıştıktan sonra kendiliğinden kapanıyor şeklinde arıza kayıtları alabiliyoruz. Bu durum menüdeki saat ayarları ile ilgili olabilir. Eğer otomatik kapama açık ise kapatılmalıdır.

Sorunun kaynağı bu değilse sistemdeki devrelerden birisi aşırı ısınıyor olabilir. Daha fazla zarar görmemesi adına kendisini kapatıyor olabilir, kontrol edilmelidir. Sakarya Altus Servisi teknik servis birimimiz televizyonunuza gerekli bakımı yaparak arızanın kaynağını buluyor ve doğru yöntemle arızayı ortadan kaldırıyor.

 

adminsrvsm1705

Bir Cevap Yazın

Call Now ButtonTIKLA-ARA!