Mersin Viessmann Servisi

Mersin Viessmann Servisi, şofben, klima, kombi ve kazan sistemlerinde sık bir şekilde tercih edilen Viessmann cihazlarının gerekli tüm bakımlarını sizler için yapan şehrin en donanımlı servisidir. Viessmann markası hayatımızı oldukça kolaylaştıran pek çok cihazın altına imzasını atmış kaliteli bir markadır. Teknik ekibimiz ise Mersin’de Viessmann cihazlar konusunda eğitimli birimlerden oluşmaktadır.

Bu anlamda Mersin bölgesinin tüm ilçe ve semtlerinde gerekli müdahaleleri zaman kaybetmeden yapmaktadır. Kurumsal hizmet anlayışını benimsemiş olan firmamız sizlere gece gündüz demden kaliteli ve garantili işlem yapmaktadır. Yıllık bakımlarından yedek parça teminine kadar her türlü detayla firmamız sizler için ilgilenmektedir.

Viessmann kombiler oldukça kullanışlı olmakla beraber ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarını aralıksız karşılayan cihazlardır. Ancak kombiler de bazen hiç beklenmedik anlarda arıza ortaya çıkarabilirler. Karşımıza çıkan arızalardan bir tanesi kombi limit termostat arızası olmaktadır.

Kombi aşırı ısınması durumuna karşı emniyet görevini bu termostata vermektedir. Bu arızanın temelinde aşırı ısınma vardır. Bu sebeple ekibimizin yerinde gelerek kontrolleri sağlaması ve doğru tespitte bulunması gerekir.

Viessmann şofbenler de tıpkı kombiler gibi günün her saati aralıksız sıcak su temin eden cihazlardır. Şofbenlerde karşılaştığımız arızalardan bir tanesi cihazdan çıkan suyun derecesini ölçen sensörün arıza yapması durumudur.

Böyle bir durumda sensöz bozulmuş demektir. Ayrıca sensör devre kartı düzgün takılmamış ya da gevşemiş de olabilir, kontrol edilmelidir. Devre kartı bozulmuş ise teknisyenlerimiz gerekli müdahaleleri yapacaklardır.

Klimalar sıcak yaz günlerinde ortamı ferahlatan cihazlardır. Bazı klimalar sadece soğuk hava üflerken bazıları hem sıcak hem de soğuk hava üfleyebiliyor. Klimalar ile ilgili gün içerisinde farklı arıza kayıtları alabiliyoruz. Viessmann klima su kaçağı durumu is en sık aldığımız şikâyetlerden birisidir.

Klimalar normal şartlarda yazın iç ünite tahliye hortumundan ve kışın dış ünite altından su sızdırabilirler. Ancak bu su kaçırma hortumdan değil de iç üniteden akıyor ise klimada tıkanma söz konusu gelmiş olabilir. Ayrıca hortumda delik, yanlış montaj ya da tahliye tıkanması da söz konusu olabilir. Mersin Viessmann Servisi teknisyenlerimiz su kaçağına karşı gerekli tedbirleri sizin için alacaklardır.

Viessmann’ın diğer kullanışlı cihazları kazan sistemleridir. Kazan sistemleri konusunda da bizlere müşterilerimiz danışmaktadır. Örneğin kazanda motor aşırı akıl hatası aldığını söyleyen kişiler olabiliyor. Böyle bir durumda helezon taş ya da büyük parça sıkışması söz konusu olabilir ve bu nedenle yakıt almıyor olabilir.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA-ARA!