Mersin Vaillant Servisi

Mersin Vaillant Servisi, evlerde ve işletmelerde sık bir şekilde kullanılan Vaillant marka kombi ve şofbenlerin yıllık bakımını yapmakla beraber garantili yedek parça temini ve montajını da yapan Mersinin en köklü firmasıdır. Kombi ve şofbenler her ne kadar Vaillant markası adı altında oldukça kaliteli üretilseler de elektrik ya da gaz ile ilgili pek çok arıza ortaya çıkabiliyor.

Kombi ve şofbenlerinizden tam verim almak istiyorsanız yıllık bakımları aksatmamaya özen göstermelisiniz. Firmamız Vaillant kombi ve şofbenleri konusunda uzman personeller ile işlemlerini yürütmektedir. Bu anlamda alacağınız tüm hizmet profesyonel olacaktır.

Kombiler konusunda standart bir takım arızalar karşımıza çıkmaktadır. Bu arızalardan en çok karşımıza çıkan kombinin çalıştığı halde ısıtmaması sorunudur. Vaillant marka kombiniz çalışıyor ancak ısıtmıyor ise kalorifer dönüş hattındaki filtre tıkanmış olabilir, temizlenmelidir. Bunun haricinde kombi termostat derecesi düşük olabilir, kontrol edilmelidir.

Kombilerin ısıyı algılayan bir takım aksamları bulunmaktadır. Bu aksamlarda bir arıza ortaya çıkmış ise çalışsa da ısı vermeyecektir. Peteklerin kapalı olmadığından emin olmalısınız. Ayrıca petek ve boru hattı temizliği bu aşamada son derece önemlidir. Mersin Vaillant Servisi teknik destek ekibimiz sizler için hem bu bakımların tümünü hem de temizlik işlemlerini başarılı bir şekilde yapmaktadır.

Vaillant şofbenler ise normal şartlarda hayli verimli çalıştıkları halde bazı durumlarda bir takım aksaklıklar çıkarabilirler. Mesela şofbeninizde baca tıkanma sorunu yaşıyorsanız gaz yolunda bir sorun ortaya çıkmış olabilir. Hermetik kombinizin bakımı ve arıza tespiti için ekiplerimiz gelerek müdahalede bulunacaklardır.

Şofbenlerde fan ve prostat ile ilgili bir arıza ortaya çıktığında cihazınız çalışmayacaktır. Prostat kısa devre yapabilir ya da elektronik kart fan motoruna enerji gönderemediğinde cihaz arızaya geçer. Fan motoru kanatları pislenmiş ve bu nedenle yeterli basınç sağlayamaz ise Vaillant şofbeniniz arızaya geçecektir.

Mersin Vaillant Servisi teknisyenlerimiz Vaillant şofbeninizin fan motoru, prostatı ve elektronik kartını kontrol ederek arızayı doğru yöntemle onaracaklardır.Şofbenlerde karşımıza çıkan arıza türlerinden birisi de baca kontajının takılı kalması durumudur. Bacadan su girmiş ise ya da baca fanı takılı kalmış ise bunun düzeltilmesi gerekir. Hava akış svici ya da ana kart değişimi ile bu arızayı onarmak mümkündür.

Mersin Vaillant Servisi ekibimiz Vaillant şofbeninizdeki bu sorunun kaynağını bularak doğru yöntemle onarmaktadır. Ayrıca gerektiği takdirde orijinal Vaillant yedek parça temini ve montajı sağlayarak cihazınızın verimini artırmaktadır. Vaillant marka cihazlarınız için bizleri gece gündüz demeden arayabilirsiniz.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA-ARA!