Mersin Ferroli Servisi

Mersin Ferroli Servisi Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Mersin’de da Ferroli kullanıcılarına üstün hizmet vermeye devam etmektedir. Ferroli marka kombi ve şofbenlerinizde karşılaşacağınız her türlü sıkıntıları anında ve etkili biçimde çözüme kavuşturuyoruz.

Kombi tercih ederken cihazı kullanacağınız alanın genişliği, cephesi ve konumu oldukça önemlidir. Bu kriterleri göz önünde bulundurarak seçeceğiniz cihazdan üstün performans ve anlamlı bir elektrik tasarrufu sağlayabilirsiniz. Bu konuda Mersin Ferroli Servisi size yardımcı olacaktır.

Gelelim kombi seçimini tamamladıktan sonra cihazı uzun yıllar en üst performansta kullanabilmek için müşterilerimize düşen görevlere. Oda termostatı kullanabilirsiniz. Bu size sıcaklık konforu ve yakıttan tasarruf sağlayacaktır. Kombiyi gün içinde açıp kapama yapmak yerine tek açmada uzun zaman kullanım yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

Çünkü bu gibi elektronik cihazların açma kapama esnasında elektrik sarfiyatları oldukça fazladır. Gün içinde açma kapama yapmayarak bunun önüne geçebilirsiniz. Doğalgazdan tasarruf etmek içinse radyatörlerin önüne herhangi bir engel koymayın. Radyatörlerinizin önü açık olsun ve ısıyı tüm alana iletebilsin. Cihazınızın bakımını aksatmayın ve kullanım alanının büyüklüğüne uygun kombi tercih edin.

Kombiler atık gaz tahliye çeşidine göre bacalı ve hermetik kombiler olmak üzere 2 ye ayrılır. Benzer şekilde ısıtma tekniğine göre de 2 ye ayrılır; klasik ve yoğuşmalı kombiler. Klasik kombilere konvansiyonel kombi de denmektedir. Bu kadar kombi çeşidi arasından uygun bilgilendirmenin sağlanabilmesi için mutlaka Mersin Ferroli Servisi birimlerinden yardım isteyin.

Bacalı kombiler yanma için gereken havayı cihaza sağlanan özel bir alandan alırken hermetik kombiler direkt dış ortamdan alırlar. Dolayısıyla bacalı kombilerin kullanım koşulları oldukça fazladır. Ancak uygun kullanım şartları yerine getirildiğinde kullanımı uygundur. Fakat hermetik kombilerde bu sorun nispeten bacalı kombilere göre daha azdır. Bunun için günümüzde daha çok hermetik kombi çeşidi tercih edilmektedir.

Klasik yani konvansiyonel kombilerde yanma işlemi sonrası çıkan atık gaz direkt olarak dış ortama verilirken yoğuşmalı kombilerde kullanılan atık gaz kombinin adı üstünde ilave bir yoğuşma yapılarak atık gazı tekrar kullanır. Böylece klasik kombiye göre yaklaşık %110 daha fazla verim elde edilir. Yoğuşmalı kombinin daha çok tercih edilme sebebi genelde budur.

Kombide devamlı su basıncı düşüyorsa ne yapılması gerekir? Genellikle bu sorunla uzun süre bakım yapılmamış kombilerde karşılaşıyoruz. Cihazda genleşme tankında problem olabileceğini düşünüp gerekli tamiratı yapıyoruz. Bunun için Mersin Ferroli Servisi ne haber vermeniz yeterli olmaktadır.

Kombiyi uzun süre kullanmak için lütfen periyodik bakımlarınızı aksatmayın. Mümkün olduğunca kullanma klavuzuna riayet edin. Üstesinden gelemediğiniz problemleriniz için telaşa kapılmanıza gerek yoktur. Mersin Ferroli Servisi olarak her zaman üstün ve hızlı servis anlayışımızla bir telefon kadar yakınınızdayız.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA-ARA!