Mersin ECA Servisi

Mersin Eca Servisi olarak biliyoruz ki Eca markası dünyanın her tarafında adından oldukça söz ettirmekte ve müşterileri tarafından kullanılan her üründe memnuniyetleri dile getirilmektedir. Bu memnuniyette elbette bizim Mersin Eca Servisi olarak katkımızın büyük olduğunu düşünüyoruz.

Eca ürünlerinde kombi,klima ve şofbenlerin tamir, bakım ve onarımında her zaman yanınızdayız.Eca şofbenlerde çalışmama sorununuz varsa cihaza gazın geldiğinden emin olun. Doğalgaz borularını kontrol edin. Şofbeniniz tüple çalışıyorsa tüpün dolu olup olmamasına mutlaka dikkat edin.

Mersin Eca Servisi olarak şunu diyebiliriz ki Eca marka klimalarda olası yaşayabileceğiniz sorunlar; klima çalışmıyorsa; güç kesintisi vardır, cihazın zamanlayıcısının açık olduğundan emin olun, sigorta patlamış olabilir sigortayı değiştirin, güç beslemesi azalmış olabilir kontrol edin.

Klimanız iyi ısıtmıyor ya da soğutmuyorsa; cihazın sıcaklık ayarı çok yüksek veya çok düşük olabilir. Optimum ayarda kalmasını sağlayın. Hava filtreniz pislikle veya tozla tıkanmış olabilir. Kullanma klavuzuna bakarak doğru adımları uygulayarak temizleyin. Dış mekan ünitesi tıkanmış olabilir.

Tıkanıklığı elinizden geldiği kadar açın. Klimanın kullanım alanında kapı veya pencere açık olabilir. Bunları kapatabilirsiniz. Tüm bunları yaptınız fakat sorununuz halen devam ediyor ise Mersin Eca Servisi ofislerini arayabilirsiniz.

Arıza kodlarını da genel olarak şöyle sıralayabiliriz;

E1,2,3,4=sıcaklık sensörü arızası

E5=iç ve dış üniteler arasında bağlantı hatasının olması

E13=kompresör fazda problem

P4=iç ünite bataryanın sıcaklığı optimumda değil

P5=dış ünite kondansatörünün sıcaklığı aşırı yüksek

HS=klimada buz çözme başlangıcı…

Burada belirtmiş olduğumuz arıza ve arıza kodlarıyla problemi halen çözemediyseniz lütfen Mersin Eca Servisi personellerinden randevu alın.

Eca marka kombilerinizde karşılaştığınız problemi çözmede servis çağırmadan önce yapmanız gerekenler; cihaza elektrik gelip gelmediğini kontrol edin. Cihazın çalışması için optimum su basıncı 1.5 barda olmalı. Buna dikkat edin. Kombinize gaz gelmiyorsa vanaları veya gaz hatalarını giderin.

Kombinin ekranında arıza kodları varsa kullanma klavuzunda arıza kodunun karşılığında yapılması gerekenleri uygulayın. Eğer sorununuz cihazı açık kapatmanıza rağmen halen devam etmekteyse lütfen Mersin Eca Servisi çalışanlarına başvurun. Olası problemler ve çözüm önerilerimiz ise; kombi hiç çalışma emaresi göstermiyorsa elektrik kartı arızalı olabilir.

Cihaz sıcak su vermiyorsa akış tribünü veya sıcak su kullanım sensörü arızalı olabilir. Kombiniz sesli çalışıyorsa motorda arıza olmuş olabilir veya cihazda pislik birikmiştir. Kombi su akıtıyorsa basınç ayarı dengesiz veya su tesisatınızda problem olmuş olabilir.

Tüm bu söylediklerimizi dikkate almanıza rağmen Eca marka elektronik cihazlarınızda devam eden arızalarla karşılaşmanız durumunda lütfen en kısa sürede Mersin Eca Servisi  ofislerinden randevu talep edin. En kısa sürede probleminize çözüm sunacağız.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA-ARA!