Kızılay Klima Servisi

Kızılay Klima Servisi

Kızılay Klima Servisi, başkentin merkez bölgesi Kızılay’da tüm klima sorunlarınızla ilgileniyor. Klima konusunda her türlü teknik desteği size sunan Kızılay Klima Servisi sadece tek bir telefon ile anında evinizde ya da işyerinizde oluyor. Özellikle günümüzde klimanın kullanılmadığı kapalı alan kalmadı diyebiliriz. Bu anlamda bir çok marka pek çok modelde klima ile insanları sıcak günlerde rahatlatmaktadır.

Mekâna ya da amaca göre klimalar farklı konseptlerde insanlara sunulmaktadır. Kafanıza göre rastgele bir klima almak sizin yararınıza değil zararınıza olacaktır. Bu nedenle klima alırken Kızılay Klima Servisi gibi mutlaka bir bilene danışmalı, mantıklı bir karar vermelisiniz. Çünkü klimalar kullanılacakları alana göre farklı performans sergileyebilirler. Tipi ve modeli kullanacağınız alana uyumlu olmalıdır. Böylece cihazınızdan maksimum fayda alabilirsiniz.

Klimalar split tip klimalar, pencere tipi klimalar ve paket tip klimalar olarak 3’e ayrılabilir. Split tip klimalar iki ya da daha çok sistem içerisine yerleştirilen soğutma sistemi malzemeli klimalardır. Yapı itibarı ile iç ve dış ünitesi bulunur. Soğutması, dışarıdaki mevcut havayı alarak içerisindeki akışkan sıvı sayesinde soğutmakta ve dışarı vermektedir. Böylelikle ortamdaki hava soğumaktadır. Kızılay Klima Servisi olarak belirtmek isteriz ki ısıtma modunda da bu işlemin benzerini tekrarlar.

Split klimalar çeşit olarak duvar tipi, salon tipi, yer-tavan tipi, kaset tipi ve gizli tavan tipi şeklinde ayrılırlar. Split klimalar günümüzde hem daha kullanışlı hem de ekonomik olduğu için sıkça tercih edilmektedir. Paket tipi klimalar ise yapı bazında ikiye ayrılır. Çatı tipi paket klima ve pencere tipi klimalar.

Pencere tipi klimalar soğutma sistemi elemanlarının tamamını tek bir gövde içerisinde barındırır. Bu sebeple cihazın monte edileceği yer dış ortam ile temas etmek durumundadır. Bu tip klimalar da kendi içerisinde ikiye ayrılır. Bunlar Soğutma ve Isı pompalı ile Soğutma ve Rezidanslı şeklindedir. Kızılay Klima Servisi olarak açıklamak gerekirse bu tip klimalar direkt olarak dışarısı ile temas ettiğinden diğer klimalara oranla %5’lik bir taze hava avantajı vardır.

Ayrıca ortamda hava sirkülasyonu filtreleme ve nemin alınması gibi ekstra önemli işlevleri vardır. Pencere tipi klimalarda ısıtmalarda ısı pompası uygulaması tercih edilir. Bu işlem soğutma işleminin tersi bir metotta uygulanır. Isıtma için uygulanan çoğu metottan daha ekonomiktir.

Bu şekilde avantajlarını saymak mümkündür. Klimalar konusunda daha detaylı bilgi almak için Kızılay Klima Servisi olarak ekibimizle irtibata geçebilirsiniz. Klima montaj, bakım ve onarım işlemlerini marka fark emeksizin garantili bir şekilde yapan firmamızdan her türlü desteği almanız mümkündür.

adminsrvsm1705

Bir Cevap Yazın

Call Now ButtonTIKLA-ARA!