Karapürçek Regal Servisi

Karapürçek Regal Servisi Regal marka cihazları tercih eden herkese garantili onarım ve bakım sunan Ankara ilinin en köklü servisidir. Klima, şofbentelevizyon ve beyaz eşya gibi ürünlerle Regal, ülkemizde oldukça sık tercih edilen bir markadır. 

Regal uzun ömürlü dayanıklı tüketim malları imal ederek uzun vadede tüm talepleri karşılamaktadır. Regal marka cihazlarınızda yıllık düzenli bakımları yaptırdığınız zaman uzun vadede bir arıza ile karşılaşmazsınız.

Beyaz eşyaklima ve şofbenlerin yıllık 2 defa bakımdan geçirilmesini öneriyoruz. Böylelikle cihazlarınızı da ha uzun yıllar kullanarak ömrünü uzatmış olursunuz. Karapürçek’te Regalmarkasına gerçekten hâkim alanında uzman bir servis arıyorsanız ekiplerimiz sizler için her daim hazırdır.

Klimalarda karşılaştığımız sorunlardan bir tanesi klimaların sesli çalışmasıdır. Klimalardaki sesli çalışmanın nedeni iç aksamlardan kaynaklı olabilir.

Fan motorundaki rulman ya da burç arızalanmış olabilir ki eğer öyle ise klimadan ses gelebilir. Teknisyenlerimiz fan motorunu kontrol edecektir.  Sorun buradan kaynaklanıyorsa sesi engellemek adına gerekli tedbirleri alacaklardır.

Gerekli olduğu takdirde orijinal Regal yedek parça ile değiştirebilirler. Kompresörden kaynaklı bir ses de söz konusu olabilir. Eğer sorun vidaların gevşek olmasında ise vidalar sıkılacaktır. Ancak yine de sorun devam ediyorsa kompresörün kontrol edilmesi gerekir.

Ayrıca test edilir ve onarımı yapılmayacak bir durumda ise yeni parça ile değiştirilir. Karapürçek Regal Servisi orijinal yedek parça kullanarak hızlı montaj yapar ve size ilk günkü gibi cihazınızı teslim eder. Kış aylarında ise kombilerden ısı ve sıcak su konusunda faydalanmaktayız. Kombilerde bazı nedenlerden dolayı ses çıkarabilirler.

Kombide sesin kaynağı fan motorundan kaynaklı olabilir. Yoğuşmalı ya da hermetik kombilerde bu problemi görüyorsa büyük ihtimalle fan motoru arızasında sorun yaşanıyor demektir. Kombilerin pompalarında ortaya çıkabilecek bir arıza da sese neden olabilir.

Pompa, Sevir daim sürecinin önemli bir parçasıdır ve ortaya bir arıza çıkmasıyla beraber ses yapabilir. Sıcak su ve radyatörü birbirinden ayıran üç yollu vana da ses yapma konusunda karşımıza çıkabilir. Üç yollu vananın teknisyenlerimiz tarafından onarımı yapılacak, onarım mümkün değilse değiştirilmesi gerekecektir.

Kombinizin ateşleme yapmasına yardımcı olan gaz grubunda bir arıza oluşmuş olabilir. Baca da yerinden çıkmış olabilir. Bu gibi durumlar hep sesin oluşmasında etkilidir. Baca yerine oturtulduğu takdirde ses sorunud aortadan kalkacak ancak kalkmaz ise size yardımcı ekiplerimiz destek verecektir. Karapürçek Regal Servisi teknisyenlerimiz her an sizin çağrılarınızı beklemektedir. Günün her saatinde Regal marka cihazlarınız konusunda bizleri arayabilirsiniz.