Karapürçek ECA Servisi

Karapürçek Eca Servisi için öncelik daima Eca marka kombi ve şofben kullanan müşterilerinin memnuniyeti olmuştur. Sıcak su ve ısınma ihtiyacının aralıksız bir şekilde sağlanması adına bu tip cihazlar yoğun şekilde kullanılmaktadır. Pek çok parçası olan bu tip cihazlar yıllık bakımları yapılmadığı takdirde pek çok arızayı da beraberinde getirebilir.

Bu sebeple firma olarak genellikle yılda iki defa genel bir bakım önermekteyiz. Karapürçek sakinleri için günün 24 saati aralıksız çalışan teknik ekiplerimiz ile yardımcı olmaktayız. Hem evlerde hem de işletmelerde sıcak su ve ısınma ihtiyacı en önde gelen ihtiyaçlardan olduğu için herhangi bir aksama büyük sorunları da beraberinde getirecektir.

Alanında uzman teknisyenlerimiz 25 yıllık bir deneyim ile Karapürçek sakinlerine yerinde bakım ve onarım hizmeti sunmaktadır. Özellikle gün içerisinde zaman kaybetmeden gerekli teknik desteği almak isteyen Karapürçekli müşterilerimiz bizlere tek bir telefonla ulaşabiliyor.

Kombi ya da şofbeninizde en ufak bir aksamada dahi bizleri arayabilirsiniz. Karapürçek Eca Servisi çağrı merkezimiz haftanın 7 günü aralıksız çalıştığından bizlere ulaşamama gibi bir sorununuz olmayacaktır.

Elbette kombiler gayet verimli çalışan, sıcak su ve ısınma ihtiyacını gideren cihazlardır. Özellikle Eca markasının birbirinden farklı modelde sunduğu ürünler hayli kullanışlıdır.

Ancak ortaya çıkabilecek arızalara karşı da tedbir almak gerekecektir. Mesela kombiniz aşırı sıcaklık sorunu ortaya çıkarmış ise ne yapabileceğinizi, hangi kontrolleri sağlayacağınızı bilmeniz yararınıza olacaktır.

Tesisat su sıcaklığı haddinden fazla yükseldiğinde cihazınızın emniyet sensörü devreye girerek kendisini güvene alır. İlk olarak yapılması gereken şey cihazın yeniden başlatılmasıdır. Ancak yeniden başlatmaya rağmen durum düzelmez ise radyatör ve kombi vanalarının kontrol edilmesi kapalı ise açılması gerekmektedir.

Ancak vanaların açık olduğunu gördünüz ve sorun hala devam ediyor ise ana eşanjör, devir daim motoru, üç yollu vana gibi önemli parçalarda bir arıza ortaya çıkmış olabileceğinden kontrol edilmelidir. Elbette bunların yanında kalorifer filtresi tıkanmış da olabilir.

Fakat durumun doğru bir şekilde tespit edilip doğru yöntemle onarımı yapılabilmesi için Karapürçek Eca Servisi teknik birimimizin yerinde bakımları gerçekleştirmesi gerekecektir.

Sıcak su almada kullanılan bir diğer kullanışlı cihazlar Eca marka şofbenlerdir. Banyolarda en yoğun kullanılan cihaz olan şofbenlerde eğer bir arıza çıkmış ise cihaz bunu arıza kodu olarak şofben ekranına göndermektedir.

Örneğin bunlardan bir tanesi de veri bağlantı arızasıdır. Şofben veri bağlantı arızası kodu önünüze düşmüş ise herhangi bir müdahalede bulunmadan mutlaka Karapürçek Eca Servisi ekiplerimizi arayın ve uzman yardımı talep edin.

Karapürçek Eca Servisi kombilerinizin ve şofbenlerinizin markası Eca olduğu sürece teknik servis desteği sağlamaktadır. Alanında uzman teknik ekibi ve personelleri sayesinde bakım ve onarım işlerini tamamlamakta ve müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

Türkiye genelinde neredeyse herkesin bildiği Eca markalı kombi ve şohbenler çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.

Bunun başlıca nedenleri Kars, Erzurum, Ardahan gibi soğuk iklimlere uyum sağlamalarıdır. Bunun dışında dayanıklı ve uzun ömürlü olması, teknik servisinin işlerini hakkıyla yerine getirmesi yaygın bir şekilde kullanımını artırmaktadır.

Kombiler her ne kadar iyi kullanılırsa, her ne kadar bakım ve onarım aksatılmaz ise de arıza, bakım ve onarıma ihtiyaç duyabilirler. Örneğin kombinin ses yapmasının nedeni herhangi bir arızaya bağlı olabildiği gibi kombinin bilinçsiz kullanılmasından da kaynaklanabilir.

Kombinin uzun bir süre çok sesli çalışması halinde Karapürçek Eca Servisi`ni sabit telefon numarasından arayabilir ve teknik destek alarak bakım ve onarım yaptırabilirsiniz.

         Kombi çalışıyor ama ısıtmıyor sorunu ne olabilir?

-Eğer kombiyi yeni aldınız ise üretim hatası olmuş hatalı bir cihaz olabilir.

-Peteklerin ve boru hatlarının temizlenme zamanı gelmiş olabilir. Karapürçek Eca Servisi bu konuda size destek sağlayabilir.

-Petek giriş ve çıkışlarındaki vanalar kapalı konumda olabilir, bu sorunun çözümü için vanaların konumu kontrol edilmelidir.

         Kombiden Sıcak Su Gelmiyor nedeni ne olabilir?

Su fazla açılmış olabilir.

-Sıcak su ile ilgili olan donanım parçalarında sıkıntı olabilir.

-Cihaz çok fazla yıpranmış olabilir.

-Sıcak su ile ilgisi olmayan bir yerden de su kaçıyor olabilir.

-Sıcak suya soğuk su hattı karışıyor olabilir.

         Kombi Radyatörlerinin Altı Sıcak Üstü Soğuk

Kombi girişinde bulunan filtreler tıkanmış olabilir bu nedenle bu sorun ortaya çıkmış olabilme ihtimali vardır.

-Cihazın üç yollu vanasında aksama meydana gelmiş olabilir.

-Tesisat yanlış planlanmış olabilir.

         Kombi hiç çalışmıyor nedeni nedir?

Kombi içerisinde su azalmış veya bitme durumuna gelmiş olabilir.

-Kombi sigortası atık veya bozuk olabilir.

-Kombiye gerekli olan enerji tesisat tarafından sağlanmıyor olabilir.

-Gaz vanası kapalı iken cihaz çalıştırılmak istenmiş olabilir.

-Kombi girişinde bulunan gaz vanası kapalı konumda olduğu için kombi çalışmıyor olabilir.

-Kombi pilotlu ise pilot alevi yanmıyor olabilme ihtimali vardır.

Tüm bunların neticesinde kombiniz çalışmıyor ise Karapürçek Eca Servisi`ni arayarak destek alabilir bakım ve onarım işlerinizi güvenli bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA-ARA!