Karapürçek Alarko Servisi

Karapürçek Alarko Servisi, Ankara Karapürçek’te Alarko marka şofben, kombi ve klima kullanıcılara haftanın 7 günü 24 saati bakım ve onarım hizmeti vermektedir. 

Karapürçek Alarko Servisi
Karapürçek Alarko Servisi

Kombişofben ve klimalar gerekli bakımları yapıldığı takdirde yıl içerisinde herhangi bir sorun çıkartmayan cihazlardır. Ancak tüm önlemlere rağmen cihazlar bir takım elektriksel ya da parça bazlı arızalar çıkarabilmektedirler.

Bu gibi durumlarda ise arayacağınız profesyonel servis hizmeti Karapürçek Alarko Servisinden alabilirsiniz. Kombi, şofben ve klimalar bir takım arızalar ortaya çıkarabilirler. Sebebi ne olursa olsun bu arızalar anında tespit edilip onarılmalıdır.

Kombilerde bize en çok şikayet edilen konulardan bir tanesi kombinin gürültülü çalışmasıdır. Kombilerde eşanjör bulunmaktadır. Bu eşanjör kireç bağladığı takdirde ısıtma sorunu çıkabilir.

Kireç sorununu personelimiz hızlı bir şekilde ortadan kaldırmaktadır. Eğer bacalı bir kombi kullanıyor iseniz kombinin pompasından kaynaklı bir ses çıkarma olayı görülebilir. Karapürçek Alarko Servisi çalışanı teknisyenlerimiz kombinizin pompasını temizleyerek ses sorununu çözeceklerdir.

Klimalar ise model ve özellik olarak birbirinden ayrılmaktadırlar. En çok kullanılan klima tipi Split klimalardır. Split klimalar kendi içerisinde de birbirinden ayrılırlar. Duvar tipi, yer-tavan tipi, kaset tipi ve salon tipi klimalar hemen her platformda kullanmaya uygundur. Bu tip klimalar ortamı temizleme ve ortamın nemini alma gibi özellikler barındırmaktadır. Bu tip klimaları istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Uzaktan kumandası ile kullanımı oldukça pratiktir. Bu tip klimalar kurulacak ortama göre seçilmelidir. Küçük alanlar için daha ufak çaplı büyük ortamlarda daha geniş çaplı klimalar seçilirse daha iyi verim alınabilir. Alarko marka klimalar her ihtiyaca göre özel tasarımları ile dikkatleri çekmektedir. Karapürçek Alarko Servisi olarak Alarko marka klimalarınıza gerekli bakımı yapmaktayız.

Program ayarlama, klima temizliği, kumanda bakımı, filtre bakımı gibi pek çok detaya yer vermekteyiz. Şofbenler de belirli durumlarda arıza ortaya çıkarabilirler. Elektrik kaçırma, rezidansı arızası, termostat ya da rezidans bağlantı kablolarında yanma, emniyet sviclerinde erime ya da yanma gibi durumlar ortaya çıkabilir. Şofben kademe anahtarında bir erime ya da yanma oluşabilir.

Bu tip arızalar bize gündelik olarak sıklıkla gelmekte olup personelimiz hemen her gün gerekli onarımları yapmaktadır. Karapürçek Alarko Servisi olarak kombişofben ve klimalarınıza her türlü bakımı yapmaktayız.

Ankara’nın en köklü servislerinden birisi olmakla beraber Karapürçek’te verdiğimiz başarılı hizmetlerle Alarko kullanıcılarını rahatlatmaktayız. Siz de ev ya da işyerinizde Alarko marka cihaz kullanıyorsanız bizden dilediğiniz gün ve saatte dilediğiniz teknik servis hizmetini alabilirsiniz.

Karapürçek Alarko Servisi sizlere 25 yılı aşkın bir deneyim ile garantili bakım-onarım hizmeti sunan donanımlı bir firmadır. Kazan, kombi, klima ve şofbenler yoğun bir şekilde kullanılan cihazlar olduğundan ve pek çok elektronik parçaya sahip olduğundan bakımları aksatıldığı takdirde hiç beklenmeyen anlarda arıza çıkarabilirler.

Bu gibi arızaların bir kısmı nispeten küçük sorunlar olsa da bazıları ciddi operasyon gerektiren arızalardır. Böyle durumlarda Alarko teknik birimlerimiz ile Karapürçek bölgesinde bulunduğunuz yere geliyor ve arıza tespiti neticesinde işlemlerimize başlıyoruz.

Kurumsal hizmet anlayışı ile yıllardır müşterilerimize çözüm odaklı, hesaplı ve garantili işlem sunmaktayız. Ayrıca herhangi bir yedek parça gerektiği takdirde orijinal Alarko yedek parça temin ederek hiçbir suretle onları mağdur etmemekteyiz.

Isıtma ve soğutma sistemi cihazlarınıza yılda yaptıracağınız periyodik bakımlar hem ciddi bir arızanın önüne geçmenize yarar hem de ekonomik anlamda sarsılmanızın önüne geçer. Bu sebeple bizler Karapürçek sakinlerine yılda iki kez bakım öneriyoruz. Alarko marka cihazlarınıza bakım yapacak olan Karapürçek Alarko Servisi ekiplerimiz alanında uzman, eğitimli teknisyenlerden oluşmaktadır.

Alarko markasının hem evlerde hem de işletmelerde yoğun bir şekilde kullanılan cihazlarından bir tanesi klimalardır. Farklı model ve kapasitede klimalar her platforma uygun şekillerde tasarlanmışlardır. Klimalar konusunda karşımıza çıkan arızalardan bir tanesi yeterli soğutma yapmamasıdır. Klimanız yeteri kadar soğutmuyor ise gaz kaçağı ortaya çıkmış olabilir.

Ayrıca filtrelerdeki tıkanıklık nedeniyle de yeterli soğutma alamıyor olabilirsiniz. Klimanızın bakımı kadar temizliğine de önem vermelisiniz. Klimanızın temizliğine dair önemli detayları Karapürçek Alarko Servisi çağrı merkezimizden müşteri temsilcimize bağlanarak öğrenebilirsiniz.

Aralıksız olarak sıcak su sağlaması ile bilinen teknolojinin son harikası şofbenler Alarko markası altında oldukça kullanışlıdır. Ancak şofbenlerde de farklı arızalar karşımıza çıkabiliyor. Mesela şofbeninizde bir ateşleme sorunu var ise piller kontrol edilmeli ve gerekiyorsa piller değiştirilmelidir.

Ana brülör yavaş ateşleniyor ve tutunmada zorluk çekiyor ise büyük ihtimalle parça değişimi yapılacaktır.Ancak öncesinde Karapürçek Alarko Servisi teknisyenimiz kontrolleri sağlayacak ve duruma göre müdahalede bulunacaktır.

Alarko markasının sıcak su ve ısı ihtiyacının karşılandığı bir diğer cihazı da kombilerdir. Kombilerde su basıncının kontrol altında olması son derece önemlidir. Su basıncı göstergede 1’in altına düşmüş ise düşük basınç ortaya çıkmış demektir ve bu durumda cihazınız arızaya geçecektir.

Vanadan su takviyesi yaparak cihazınızın basınç dengesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde 2.5 barda basınç seviyesi var ise mutlaka basınç düşürülmelidir.

Eğer işlemi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bilinçsiz bir müdahalede bulunmadan Karapürçek Alarko Servisi kombi teknik birimimizi arayarak uzman desteği talep ediniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA-ARA!