Etlik Viessmann Servisi

Etlik Viessmann Servisi kalite ve güvencesi ile 25 yıldır olduğu gibi Viessmann marka cihazlarınız sene içerisinde sizlere hiçbir sorun çıkarmadan çalışıyor. Öyle ki kombi, şofben, kazan ve klimalar konusunda iddialı cihazlar çıkaran Viessmann ürünleri yıllık bakımları dahilinde oldukça verimli bir şekilde çalışmaktadır.

Ancak bazen yıllık bakımlar ihmal edilebiliyor ve bu da hiç beklenmeyen anlarda bir takım arızaların ortaya çıkmasına neden olabiliyor.

Ankara bölge merkez servisi olarak Etlik ekibimiz ile sizlere Viessmann cihazlar konusunda tam kapsamlı hizmet sunmaktayız. Yıllık bakım ve temizlik bu tip cihazlar konusunda uzman kadromuz dahilinde yapıldığından cihazlarınızda hiçbir sorunlar karşılaşmazsınız.

Kombi, şofben, klima ve kazanlar yıl içerisinde hem evlerde hem de işletmelerde sıcak su, ısınma ve soğutma ihtiyaçlarının giderilmesi açısından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bazen arızalar parça bazlı olabileceği gibi bazen gaz, elektrik ve su ile de alakalı olabiliyor.

Önemli olan arızanın düzgün bir şekilde tespit edilip doğru yöntemle ortadan kaldırılmasıdır. Etlik sakinleri her zaman olduğu gibi yılın 365 günü bizlerden garantili teknik destek alabilmektedir. Etlik Viessmann Servisi Ankara için tek numaramızdan bizlere ulaştığınız takdirde gece gündüz demeden sizlere gezici servis araçlarımız ile yardımcı olmaktayız.

Viessmann klimalar soğuk hava ve sıcak hava üfleme açısından oldukça performansı yüksek cihazlardır. Ancak bazı durumlarda cihaz bu işlevini tam olarak yerine getiremeyebilir. Bu sebeple yıllık bakımlar dahilinde tedbirimizi sizler için almaktayız.

Yıllık bakım kapsamında filtre temizliği, gaz dolumu, kompresör değişimi, kumanda bakımı, performans testi gibi işlemler Etlik Viessmann Servisi profesyonel ekibimiz tarafından uygulanmaktadır.

Şofbenlerin kurulumu sırasında ise topraklama hattının olması son derece önemlidir. Yangın gibi istenmeyen ciddi durumların oluşmaması için topraklama hattı konusunda dikkatli olmalısınız. Şofbeniniz ilk defa kuruluyor ise bu konuda Etlik Viessmann Servisi ekibimiz sizler için gerekli tedbirleri alacaktır.

Kombilerde ise özellikle kış günlerinde don korumansın aktif bir şekilde çalıştığından emin olmalısınız. Kombiniz bazı durumlarda don korumasına ihtiyaç duyar. Elektrik ya da gazın olmadığı durumlarda cihazınızda don meydana gelebilir.

Eğer kullandığınız kombi yoğuşmalı ise yoğuşma gideri ve ağzı kesinlikle donmamalıdır.  Böyle bir konuda sizlere Etlik Viessmann Servisi profesyonel ekibimiz yardımcı olmaktadır.

Viessmann markasının bir diğer kullanışlı cihazı kazanlardır. Kazanlarda da farklı arızalarla karşılaşabiliyoruz. Mesela kazan yakıtı tam yakmadan atıyor ise kazanın besleme süresini azaltmak gerekiyor.  Eğer kazan istediğiniz ısıya ulaşmıyor ise yine kazan yakıt besleme süresini artırarak yeniden denemelisiniz.

2 saat kadar bekledikten sonra cihazınızda eğer aynı sorun devam ederse vakit kaybetmeden Etlik Viessmann Servisi çağrı merkezimizden teknik destek talep edebilirsiniz.

Kombi, klima, şofben, kazan sistemleri hakkında teknik servis hizmeti sağlayan Etlik Viesmann Servisi bu konularda daima size bir telefon uzakta. Eğer bu konularda size teknik destek gerekiyorsa, bakım, onarım hizmeti almak istiyorsanız Etlik Visemann Servisini arayabilirsiniz.

Etlik Viesmann Servisi sizler için en uygun hizmeti sağlayıp konunun bakımla mı, onarımla mı çözüleceği hakkında bilgi verecektir. Etlik Viesmann Servisi sizlere daha kaliteli hizmet sunmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için gerekli olan tüm çalışmaları yapmaktadır.

Kombi peteğinin alt kısmı ısınmıyor nedeni ne olabilir?

-Kombinin yıllık bakımları yapılmamış olabilir, bu konuda Etlik Viesmann Servisine danışabilir ve hizmet alabilirsiniz.

-Kombi peteğinde hava oluşumu olabilir.

-Kombi peteğinde su oluşumu olabilir, eğer bu su alınmazsa petek işlevini yerine getirmez.

-Kombi peteğine yakın konumda bulunan her türlü ev eşyası kombinin ısıtmamasına neden olabilir.

Kombi yüksek derecede yanıyor fakat gereken ısıyı sağlamıyor nedeni ne olabilir?

-Kombinizin yıllık bakım zamanı gelmiş olabilir, Etlik Viesmann Servisini arayabilir ve destek alabilirsiniz.

-Petekleriniz hava ve su dolumuna maruz kalmış olabilir.

-Kombi peteğine yakın konumda ev eşyası bulunabilir.

Klima gaz dolumu neden yapılır, önemi nedir?

-Normal şartlarda klima gazı tükenmez, klima gazının tükenme sebebi klimadaki arızadan veya borulardaki çatlaklardan dolayı oluşur.

-Klima gaz dolumunun yapılma amacı klimanın performansını artırmak ve gereken performansı önemli ölçüde almaktır.

Kombi hiç çalışmıyor nedeni nedir?

-Kombilerin çalışmama nedenleri oldukça fazladır ancak en önemli nedenler aşağıdaki nedenlerdir;

-Uzun süre bakımsız kalma kombinizin performansını düşürebilir hatta çalışmamasına neden olabilir.

-Kombinin taşınma sırasında hasara uğraması. Nakliye kaynaklı hatalar nedeniyle kombilerde çalışmama sorunu ortaya çıkmaktadır.

Kombi bakımdan sonra çalışmıyor

İyi bir bakım görmemiş olabilir.

-Teknik servis kalitesinde olmayan bir yer kombi ile ilgilenmiş ve bozulmasına neden olmuş olabilir. Etlik Viessmann Servisi ile iletişime geçiniz.

-Kombi taşıma veya nakliye sırasında darbelerle karşılaşmış olabilir.

-Kombinin içinden parçalar alınmış olabilir.

-Kombi iyi bir bakım görmemiş olabilir.

Kombimi yeni aldım ama çalışmıyor

Kombide fabrikasyondan dolayı bir arıza oluşmuş olabilir.

-Kombiyi taşınırken nakliye sırasında doğru bir şekilde taşınmamış ve gerekli önlemler alınmamış olabilir.

Kombim su akıtıyor

-Kombinin basıncı yükselmiş olabilir ve kombi bu olayı risk olarak değerlendirip suyu akıtarak önlem almış olabilir.

-Kombi bir yerinden delinmiş, çatlamış veya kırılmış olabileceği için su damlatıyor olabilir.

Şofben suyu açtığımızda hemen ısıtmıyor nedeni ne olabilir?

Eğer sıcak suyu açtığınızda su hemen ısınmıyorsa;

-Şofben hasar almış veya bozulmuş olabilir.

-Borularda biriken sıcak su soğuduğu için o soğuk su akmış olabilir ancak durum her zaman için böyle değildir. Eğer teknik destek almak istiyorsanız Etlik Viesmann Servisini arayabilirsiniz.

Etlik Viesmann Servisine nasıl ulaşabilirim?

Eğer Etlik Viesmann Servisine ulaşmak istiyorsanız bize sabit telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.