Elvankent Alarko Servisi

Elvankent Alarko Servisi teknik birimlerimiz kombi, kazan, klima ve şofben cihazları ile piyasadaki en iyi markalardan birisi olan Alarko markasına dair her tür cihaza gerekli bakımı yapan alanında lider firmalardan birisidir.

Elvankent Alarko Servisi
Elvankent Alarko Servisi

Elvankent sakinleri günün her saati rahatlıkla operasyon merkezimize ulaşarak hizmet alabiliyorlar.

Bu tür cihazlar gaz, elektrik ve su ile çalıştığından herhangi bir kaynakta sorun olduğunda ya da cihazın parçasında bir problem oluştuğunda çalışmayı bırakacaktır.

Günlük ihtiyaçlarınızı giderdiğiniz bu cihazlardan dilediğiniz verimi almak adına yıllık bakımlarını mutlaka yaptırmalısınız. Yıllık bakımlar ise Alarko marka konusunda uzman, tüm parçaları tanıyan bir ekip tarafından olmalıdır.

25 yıldır kombi, kazan, klima ve şofben gibi cihazlarda uzmanlığını gösteren firma teknisyenlerimiz sizlere garantili hizmet verme adına hazır olarak beklemektedir.

Elvankent gibi yoğun yaşam alanlarında servisi saatlerce beklemek istemeyen tüm müşterilerimiz bizlerin gezici servis araçlarından anında yardım alabiliyorlar.

İso 9001 belgeli firmamız müşteri memnuniyetini daima ön planda tutmaktadır. Bu anlamda sizlere zaman kaybettirmek değil zaman kazandırmak amacı ile hızlı bir şekilde hareket ediyoruz. Elvankent Alarko Servisi alanında her biri uzman gerekli eğitimleri almış sertifikalı personelimizden oluşmaktadır.

Isınma ve sıcak su ihtiyacını karşıladığımız kombilerde pek çok farklı arıza tipi ile karşılaşabiliyoruz. Bunlardan bir tanesi de ateşleme hatası arızasıdır.

Böyle bir arıza ile karşılaşıp karşılaşmadığınız anlamak için ilk olarak dairenizde gaz olup olmadığına, akışta bir sorun olmadığına emin olmalısınız. Şayet dairenizde gaz akışı normal ise su basınç seviyesi kontrol edilmelidir.

Basınç da normal seyirde ise cihazınızı birkaç defa yeniden başlatabilirsiniz. Sonuç alamaz iseniz herhangi bir müdahalede bulunmadan Elvankent Alarko Servisi çağrı merkezimizden yardım talep ediniz.

Merkezi kazan sistemleri özellikle geniş kapasiteli alanlarda sıcak su sağlama adına oldukça kullanışlıdır. Alarko kazanlarda da bazen beklenmeyen arızalar ortaya çıkabiliyor.

Mesela kazanın en önemli parçalarından bir tanesi brülörde bir takım arızalar kendisini gösterebiliyor. Brülör anahtarı çalışmadığında cihaz arızaya geçecektir.

Cihaza düğmesinden reset atabilirsiniz. Kazan gerek duyduğu basınca ya da sıcaklığa erişmiş olabilir. Sıcaklık ve basıncın kontrol edilmesi gerekir. Cihaz gerek duyduğu üç fazı almıyor olabilir. Tüm bu kontrol ve işlemlerin uzman teknik ekip tarafından yapılması gerektiğinden kazanınızda bir sorun fark ettiğinizde Elvankent Alarko Servisi operasyon merkezimizi arayarak teknik destek talep edebilirsiniz.

Şofbenlerde su kaçırma durumu da karşımıza sık çıkmaktadır. Şofben içerisinde bulunan su kabının ya da diyaframın delinmesi ile beraber su sızdırma görülebilir. Elvankent Alarko Servisi uzman personelimiz dahilinde gerekirse parça değiştirilerek onarılacaktır.

Kombiler evimizde, işyerlerimizde ısınma ve sıcak su teminini sağlarlar. Klimalar diğer adıyla iklimlendirme cihazları evimizi istediğimiz koşullarda havalandırmamızı sağlarlar.

Şofbenler ise sıcak su teminini sağlayarak kışın ortasında bile sıcak suya erişimimizi sağlarlar. Hal bu olunca bu kolaylıkları sağlayan kombi, klima, şofben gibi cihazlar bazen arıza yapabiliyor ve bizim bu kolaylıklara erişimimizi kısıtlıyor.

Tabi bu cihazlar bu tip arızaları her zaman yapmazlar. Çünkü, bu arızaların altında yatan birçok neden vardır. Örneğin bu aygıtların bakımsız kalması ve bu cihazlara uygun olmayan ortamlarda işlevlerini yerine getirmelerini sağlamaları onları çeşitli arızalara sürüklüyor.

Arızalar karşısında yapmanız gerekenlerin en önemlisi bir teknik servis çağırmaktır. İşte burada devreye Elvankent Alarko Servisi devreye giriyor.

Elvankent Alarko Servisi sizlere en uygun ve işinize yarayacak arıza çözümlerini en kısa sürede hallediyor.

Arıza halleri dışında bakım, onarım ve destek hizmeti sağlayan Elvankent Alarko Servisi sizlere bu konularda en iyi hizmeti vereceklerdir

Kombimde arıza kodu neden çıkıyor?                                                          

Arıza kodları kombilerin hangi donanım parçasında sıkıntı oluştuğunu anlatmasını sağlamakta ve bu konuda sizlere ve teknik servis elemanlarına destek vermektedir.

-Arıza kodunun gitmesi için aslında yapacak çok şey yoktur. Yapmanız gereken Ankara`nın neresinde olursanız olun Elvankent Alarko Servisini sabit telefon numaralarından aramaktır.

Kombilerde toprak hattı önemi nedir?

Toprak hattı genel anlamda çok büyük maaliyetlere neden olmasa da can alıcı noktalara değinmekte ve sizlerin can güvenliğinizi sağlamaktadır.

-Toprak hattı bir cihazın demir kısımlarında olabilecek her türlü elektrik kaçağının kontrolünü sağlayarak bulunan elektrik akımını toprağa iletmektedir. Böylece kombinin veya herhangi bir teknolojik aletin demir aksamına dokunduğunuzda sizin elektrik akımına kapılmaznızı önler ve can güvenliğinizi sağlar.

Bina mantolamasının önemi nedir?

Bina mantolaması genel anlamda enerji tasarrufu sağlamaktadır. Bu sayede faturalarınızın az gelmesine, evim minimum değerlerle maksimum verimi sağlamasını ağlamaktadır.

-Ekonomik anlamda uzun yıllar kullanılabilecek bir yapı olduğu için sizlere faydası olacaktır. Elvankent Alarko Servisi sizlere mantolamayı önermektedir.

Şofben suyu ısıtmıyor nedeni ne olabilir?

Şofben eğer suyu ısıtmıyorsa bunun nedenleri şunlar olabilir;

-Eğer biraz zaman geçtikten sonra su ısınıyorsa borularda kalan su soğuyarak akmış olabilir.

-Şofben darbe alarak arıza çıkarmış olabilir. Elvankent Alarko Servisini arayabilirsiniz.

Klimalarda uygun cihaz seçimi

Klimalar çeşitli modellerde, çeşitli renkte, çeşitli güçte olabilmektedirler.

-Eğer bütçeniz az ise bütçenizi fazla aşmayacak bir model seçimi yapılmalıdır.

-Nerede kullanılacak evin, ofisin, ya da herhangi bir kapalı alanın havalandırma kapasitesine bakılarak alınmalıdır. Çok büyük bir yere küçük bütçeli diye o ortamı ısıtamayacak veya soğutamayacak bir klima alınmamalıdır.

-Örneğin büyük bir alana yerleştirilen bir klima kompresörünü sürekli çalıştırarak size verimsiz bir soğutma sağlayacak ve elektrik faturalarınız çok yüksek gelecektir.

-Eğer ortama göre çok büyük kapasiteli bir klima alınırsa klima sürekli açılıp kapanacak ve kompresör bu sefer sık sık açılıp kapanacağı için yine faturalarınıza yansıyacaktır.

Doğru klima seçimi için Elvankent Alarko Servisini arayarak yardım isteyebilir ve size uygun bir model belirleyebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA-ARA!