Dikmen Viessmann Servisi

Dikmen Viessmann Servisi, Ankara Dikmen sakinlerinin kombişofben ve klimalarında yaşadığı sorunları çok iyi bilmekte, Viessmann cihazlarına hakim teknisyenleri ile anında müdahale etmektedir.

Kombi, şofben ve klima ürünleri günlük yaşamda ihtiyaçlarımızı gidermek adına kullanmadan yapamadığımız cihazlardır. Cihazlar yanlış kullanımdan kaynaklanan arızalar çıkarabileceği gibi elektrik ve donanımsal olara da arızalar çıkarabilirler.

Ancak sorunun temeli neye dayanırsa dayansın önemli olan hızlı müdahale etmektir. Ankara Çankaya ilçesine bağlı Dikmen, geniş bir alana yayılmakla beraber burada oturan Viessmann kullanıcıları kaliteli ve garantili bakım ve onarım hizmetini Dikmen Viessmann Servisi olarak teknisyenlerimizden almaktadır.

Kombi, klima ve şofbenlerde çıkan arızalarda öncelikle bize telefonla danışarak telefonla destek alabilirsiniz. Ancak cihazınızdaki problem büyük ise bunu bizzat ekiplerimiz gelerek yerinde arıza tespiti yapmak durumundadırlar. Ortaya çıkan arıza ve bu arızaya en uygun yöntemle onarım yapılacaktır.

Şofbenklima ve kombilerde bir takım arızalar hemen hemen aynıdır. Örneğin kombinin ses yapma problemi bize sıklıkla gelen sorunlardan bir tanesidir. Kombinin ses yapmasına neden olan pek çok sorun vardır.

Bunlardan en çok görüleni ise fanındaki arızadır. Fanda istenmeyen bir durum oluştuğunda kombi gereğinden fazla ses yapacaktır. Kombinin pompasında da aynı şekilde bir arıza ses yapmaya neden olacaktır.

Eşanjörde hava olması ya da üç yollu vananın tıkanıklığı gibi nedenler sesin ortaya çıkmasında etkilidir. Ortaya çıkan yüksek sesin neyden kaynaklandığını öncelikle bulmak gerekiyor. 

Dikmen Viessmann Servisi teknik ekibimiz gerekli testleri yaparak problemin kaynağını bularak doğru yöntemle onarımını yapacaktır. Ayrıca yedek parça temini gerekiyorsa Viessmann orijinal yedek parça teminini sizler için teknik ekibimiz yapmaktadır.

Şofben ürünlernde de sorunlar tipiktir. Ancak şofbenlere daha ilk kurulumda oldukça titizlikle davranılması gerekiyor. Örneğin şofben bir tesise kurulacak ise uygun kalınlıkta tesisat çekilmelidir. Topraklama tertibatının doğru bir şekilde yapılmış olması gerekir.

Sigorta, uygun amperajda uygulanmalı ve mutlaka kaçak akım rölesi kullanılmalıdır. Montaj ise son derece önemlidir. Montajının doğru yapılması ileride çıkabilecek olası aksaklıkları önleyecektir. 

Viessmann şofben montajı için montaj konusunda uzman Viessmann ekibimizden dilediğiniz gün ve saatte yardım alabilirsiniz. Cihazlarda önemli olan doğru zamanda doğru müdahale yapılmasıdır. Vakit kaybettiğiniz takdirde sizin aleyhinize olacaktır.

Hızlı ve garantili bir bakım ile Dikmen Viessmann Servisi sizi büyük bir mağduriyetten kurtaracaktır. Ankara için tek numaramız bulunmakla beraber geniş servis ağımızla Ankara Dikmen her cadde ve sokakta hizmetlerimizi kesintisiz sürdürmekteyiz.

Dikmen Viessmann Servisi Ankara Dikmen Mahallesinde Viessmann marka kombi, şofben, klima ve kazan kullanan herkese günün 24 saati teknik destek sağlayan şehrin en köklü firmasıdır. Bildiğiniz gibi ısıtma ve soğutma sistemleri yıllık bakım isteyen elektronik cihazlardır.

Her ne kadar Viessmann bu tip cihazlarda kaliteli ürünler ortaya koysa da yıllık bakımları yapılmadığı takdirde pek çok sorun ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle Dikmen sakinlerine ne zaman ihtiyaç duyarlarsa bu tip cihazlar konusunda uzman teknisyenlerimiz ile gerekli bakım-onarım hizmetimizi sunmaktayız.

Sıcak su, ısınma ve soğutma ihtiyaçlarının karşılandığı bu cihazlar pek çok elektronik parçadan oluşmaktadır. En ufak bir arıza bile tüm sistemi etkileyeceğinden parça bakımı son derece önemlidir. Bazen arızalar elektrik, gaz ve su ile ilgili olabilmekle beraber bazen kullanım hatası bazen de üretim hatasından kaynaklı olabilmektedir. Önemli olan arızanın doğru bir şekilde anlaşılıp doğru müdahalede bulunulmasıdır. Dikmen Viessmann Servisi teknisyenlerimiz arıza tespit ve onarım konusunda gerekli tüm tedbirleri Dikmen sakinleri için almaktadır.

Kombiler her ne kadar kullanışlı cihazlar olsalar da bazen gün içerisinde farklı arızalar ile karşımzıa gelebiliyorlar. Bu arızalardan bir tanesi kombi limit termostat hatasıdır. Kombi aşırı ısınması durumuna karşı emniyet görevini bu termostata vermektedir.

Bu arızanın temelinde aşırı ısınma vardır. Aşırı ısınma kombiler ile ilgili en ciddi sorunlardan bir tanesi olmakla beraber kalorifer hattı ve üç yollu vana gibi önemli parçalar da Dikmen Viessmann Servisi uzman ekibimiz tarafından kontrol edilecektir.

Bahar ve yaz aylarında serinleme adına kullandığımız klimalar da Viessmann markası altında oldukça kullanışlıdır. Klimalarda karşılaştığımız problemlerden bir tanesi klimanın su sızdırmasıdır. Klimalar normal şartlarda yazın iç ünite tahliye hortumundan ve kışın dış ünite altından su sızdırabilirler.

Ancak bu su kaçırma hortumdan değil de iç üniteden akıyor ise klimada tıkanma söz konusu gelmiş olabilir. Tahliye tıkanması dediğimiz durum ortaya çıkmış olabilir ki hızlı bir şekilde müdahalede bulunulmalıdır. Bu konuda sizlere Dikmen Viessmann Servisi kalite ve güvencesi ile yardımcı olmaktayız.

Kazanlar, Viessmann markasının bir diğer kullanışlı cihazlarıdır. Kazanda motor aşırı akıl hatası dediğimiz arıza çeşidi karşımıza çıkabilmektedir. Helezon taş ya da büyük parça sıkışması söz konusu olabilir ve bu nedenle kazanınız yakıt almıyor olabilir. Dikmen Viessmann Servisi ekibimiz yerinde bakım ve kontrol sağladıktan sonra arızaya en uygun yöntemle onarım işlemini uygulayacaklar ve sorunu ortadan kaldıracaklardır.

Dikmen sakinleri bizlere günün 24 saati operasyon merkezimizi arayarak rahatlıkla ulaşabilir. Ayrıca orijinal yedek parça temini sağlayarak müşterilerimizin cihazlarını ilk günkü performansına döndürmekteyiz.