Dikmen Klima Servisi

Dikmen Klima Servisi

Dikmen Klima Servisi, Ankara Dikmen Mahallesinde klima konusunda tecrübeli teknisyenleri ile hızlı ve ekonomik servis imkânı sunuyor. Özellikle bahar ve yaz aylarının gelmesi ile birlikte klimalar sık bir şekilde kullanılmaya başlanıyor.

Kış aylarında sıcak hava verse de klimaların asıl görevi serinletmek olduğundan ve bu işlemi başarılı bir şekilde yaptığından yazın kullanım oranı çok daha fazladır. Klimalar ise pek çok marka adı altında sunulmaktadır. Modellerine ve kullanım yerlerine göre farklılık göstermekte ve bu anlamda hemen her kesimin ihtiyacına cevap vermektedir.

Hava dağıtım ve akışkan cinsine göre klima çeşitleri birbirinden ayrılmaktadır. Tüm havalı sistemler, hava-su ile çalışan sistemler, bağımsız üniteli sistemler, tüm su ile çalışan sistemler şeklinde ayırabilir. Bağımsız üniteli sistemleri ise pencere tipi klimalar, split klimalar, taşınabilir klimalar ve çatı tipi paket klimalar şeklinde ayırmak mümkündür. Dediğimiz gibi kullanılacak alana ve ihtiyaca göre bu klima türlerinden birisini seçmek mümkündür.

Klimalar bulundukları ortamı serinletmek amacıyla kullanılırlar. Fakat yanlış klima tercihi bu işlevi yerine getirmekten uzak olacaktır. Çünkü her klimanın farklı özelliği ve kapasitesi vardır. Klima konusunda doğru tercih yaparak ortamınızı doğru bir şekilde serinletebilirsiniz. Aksi halde klimanızdan verim almak zor olacaktır. Dikmen sakinlerinin klima konusunda danışabilecekleri firma Dikmen Klima Servisi olarak verdiğimiz hizmetler sınırsızdır. Klima hakkında detaylar, yıllık bakım, parça temini gibi aklınıza gelebilecek tüm işlemleri yapmaktayız.

İnverter split klimanın özelliği elektrik devir frekansını değiştirip klima mekanizmasını düzenlemektedir. Bu tip klimada kompresör belirli aralıklarla çalışıp durmaz. Kontrollü bir şekilde çalışır ve oda sıcaklığı bu nedenle sabit olur. Soğutma ve ısıtma gücü otomatik ayarlanır. Split klimaları duvar tipi multi split klima, duvar tipi mono split klima, yer-tavan tipi split klima ve salon tipi split klima olarak ayırabiliriz. Split klima ortamdaki gürültüyü en aza indirecek kompresör ve kondanser fanına sahiptir. Split klima dediğimiz klimanın en büyük ve en önemli özelliği her mekana uygun modelleri olması ve gürültüsüz çalışmasıdır.

Bazı modellerinde programlanabilme, zaman ayarı, uzaktan kumanda, nem alma, kapasite kontrolü gibi bir takım ek özellikler de bulunmaktadır. Split klimanın birbirinden önemli yararları olmakla beraber enerji tasarrufu için de birebirdir. Dikmen Klima Servisi olarak split klimaların bakım ve onarımları tarafımızdan yapılmaktadır. Dikmen sakinlerinin split klima dahil tüm klima modelleri için danışabilecekleri Dikmen Klima Servisi günün her saati faaliyettedir.

adminsrvsm1705

Bir Cevap Yazın

Call Now ButtonTIKLA-ARA!