Dikmen Altus Servisi

Altus ürünleri bilindiği üzere dünyada alanında önde ve çevreye dost cihazlar olup alıp kullandığınız takdirde size nadir olarak sıkıntı çıkaracak teknolojik ve elektronik cihazlardır. Yaşayacağınız nadir sıkıntıların da hayatınızı sekteye uğratmaması için bizler Dikmen Altus Servisi ekibi olarak gece gündüz büyük bir özveriyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Altus markası adı altında kullandığınız tüm beyaz eşyaklima,şofben ve televizyon cihazlarınızın bakım,onarım ve tamiratını biz ekip olarak yapmaktayız. Sıkıntınızı Dikmen Altus Servisi randevu hattını arayarak dile getirebilir ve ekibimizin hızlı hizmet ağından ve sorunlara teknik ve etkin yaklaşımından faydalanabilirsiniz. Ekip olarak kullandığınız cihazlarda yaşayabileceğiniz sorunları sizler için derledik;

▶Evimde Altus marka klimamı kısa aralıklarla açıp kapatmak mı yoksa bir defa çalıştırıp uzun süre açık kalması mı bana daha fazla elektrik tüketimi yapar?

✔Cihazınızı kısa aralıklarla açıp kapatmak yerine kullanabileceğiniz süre aralığında tek sefer açıp daha sonrasında kapatmak hem sizin için daha ekonomik olacaktır. Hem de cihazınızı daha uzun süre kullanım rahatlığı sağlayacaktır. Bunun sebebi ise elektronik cihazların sürekli açıp kapatmak büyük bir enerji sarfiyatı yapmasıdır.

▶Klimamı kullanırken uzaktan kumandayla çalıştırma dışında bir alternatifim var mı? Kumandasını kaybettim. Bana yardımcı olabilir misiniz?

✔Cihazınızda bulunan on-off düğmesini kullanarak klimanızı açma kapatma yaparak çalıştırabilirsiniz. Fakat klimanın sıcaklık ayarını yanındaki düğmeleri kullanarak yapamazsınız. Bunun için size yardımcı olmak adına Dikmen Altus Servisi ekip arkadaşlarımıza ulaşıp destek isteyebilirsiniz.

▶Klimam odamı eskisi gibi ısıtmıyor yaz mevsimlerinde de istediğim gibi soğuma sağlayamıyorum. Ne yapabilirim?

✔Cihazda performans kaybının yaşanmasının nedeni filtrelerin tıkanması veya eşanjörün kirlenmesi olabilir. Bunun için Dikmen Altus Servisi`ne ulaşın. Randevu alın.

▶Klimamdan normalde olmayan değişik kötü bir koku geliyor. Bu sorun nereden kaynaklı olabilir?

✔Cihazınızın bulunduğu alanda yer alan sigara dumanı yemek kokusu gibi kötü kokular klimanın içinde sirküle olur ve hava temizliği tam olmadığı durumlarda klima otomatik olarak içindeki havayı dışarıya verecektir.

İçerde temizleme sistemi arızalı olduğu durumlarda bu sorun yaşanabilmektedir. Ayrıca odada fırın ısıtıcı gibi yüksek ısı üreten cihazlar bulundurduğunuzda da klimanın ısıtma ve soğutma performansı etkilenebilmektedir.

Bu durumda sizin yapabileceğiniz fiziksel bir durum söz konusu değildir. Dikmen Altus Servisi ekip arkadaşlarımıza sorunu bildirerek servis hattından randevu almanız gerekmektedir. Ekibimiz sorununuzu daha iyi yerinde belirleyip sizin onayınız sonucunda arıza tamir işlemlerine başlayacaktır.