Bodrum Ferroli Servisi

Bodrum Ferroli Servisi, kombi, kazan, şofben ve soğutucu ürünleri ile Bodrum’da geniş bir müşteri potansiyeli olan Ferroli markasının her türlü teknik destek, onarım ve bakım işlemlerini yapmakta olan deneyimli bir servistir. Kombiler özellikle kış aylarında sıklıkla kullanılan hem ısınma hem de sıcak su ihtiyacını gideren ev ya da işyerlerinde aktif bir şekilde kullanılan ürünlerdir.

Bodrum Ferroli Kombi Servisi

Kombi ve şofben gibi ürünlerinizin herhangi bir arızaya gerek duymadan belirli aralıklarla kontrollerinin yapılması sizi hem maddi yükümlülükten kurtaracak hem zor durumda kalmanızı engelleyecektir. Çünkü kombi arızası gecenin bir yarısı da meydana gelebilir, erken saatlerde de. Acil durumlarda zorda kalmamak adına Bodrum Ferroli Servisi uzman kadromuzdan düzenli kontrol talebinde bulunabilirsiniz.

Kombilerde meydana gelebilecek belli başlı bazı arızalar hakkında sizlere ufak bilgiler vermek istedik. Böylelikle genel olarak bir bilginiz olması yararınıza olacaktır. Mesela kombinin ısındıkça ses yapmasına dair pek çok şikâyet alıyoruz. Bunun sebebi büyük ihtimalle ana eşanjörün kireç bağlamasıdır. Kimyasal temizleme ürünleri kullanarak bu sorunu kendiniz çözebilirsiniz. Eğer bacalı kombiniz çok ses çıkarıyorsa pompanın temizlenmesi gerekebilir. Pompayı temizlediğiniz halde sorun devam ediyorsa mutlaka bizimle irtibata geçiniz. Çünkü pompada ciddi bir sorun olabilir ve değişmesi icap edebilir.

Ferroli Servis

Diğer büyük markaların arızalanmaları ve problem teşkil etmeleri sonucunda profesyonel ekibi ile teknik servis hizmeti sağlayan Ferroli uzman teknik servis ekibimiz aynı zamanda da Ferroli marka ürünlerde de oldukça kaliteli ve daima çözüm odaklı olarak hizmet vermektedir. Ferroli uzman teknik servis ekibinin genel olarak özelliklerinden bahsedecek olursak:

Özellikleri

 • Daima çözüm odaklı işlem yapmaktadırlar
 • Profesyonel ve bilgili uzman teknik servis ekibi olması
 • İSO standartlarında servis hizmeti verilmesi
 • Bölgede ki en uygun fiyatlı teknik servis olması
 • Tamamı ile orijinal yedek parçalar olması
 • Yedek parçaların garantili ürünlerden oluşması

Gibi birçok özelliği bulunan Ferroli servis ekibimiz daima kullanıcıların yani müşterilerinin lehine işlemler yapmaktadırlar.

Teknik servis hizmeti verilen ürünler:

 • Buzdolabı modelleri
 • Klima modelleri
 • Kombi modelleri
 • Çamaşır makinesi modelleri
 • Bulaşık makinesi modelleri
 • Fırın ve mikro dalga fırın modelleri
 • Set üstü ocak modelleri

Yukarıda ki ürünler ve bunlar gibi birçok ürün modelinin bakım, servis ve onarım işlemlerini Ferroli uzman teknik servis ekibi profesyonel bir şekilde ve sorunsuz olarak gerçekleştirmektedirler. Bu tür cihazların, ürünlerin kullanımında en kullanıcıların bilmesi gereken birtakım hususlar bulunmaktadır ve bu hususların en başında bu ürünlerin düzenli aralıklar ile periyodik bakımlarının yapılmasından ve varsa filtre temizliklerinin yapılmasından geçmektedir.

Ferroli bilindiği üzere kombi sektöründe oldukça kaliteli ve kendini ispatlamış bir marka olmasıyla birlikte diğer markaların kombi modellerinde olduğu gibi kendisinde de mutlaka bazı arızalar ve problemler boy gösterebilmektedir. Bu arıza ve problemler genel olarak kronik problemlerden ve aynı zamanda da kullanıcıların kombilerine vermeleri gereken önemi göstermemelerinden kaynaklanmaktadır. Kombiler yüksek ücretli ürünlerdir ve bu şekilde yüksek ücret ödenen ve yüksek işlevler sağlayan bir cihaza kullanıcıların son derece önem vermesi gerekmektedir. Düzenli aralıklar ile aksatılmadan periyodik bakımlarının Ferroli  servis ekibine yaptırmaları bununla beraber temizliklerinin de göz ardı edilmemesi gerekmektedir. Birazdan değinecek olduğumuz ‘kombilerde sıklıkla karşılan arızalarda da görülecektir ki bakım ve temizlik işlemleri kombilerin performansı ve uzun ömürlü olmaları açısından oldukça önemli olmaktadır.

Ferroli kombilerde sıklıkla karşılaşılan arızalar

 • Kombilerin çalıştıktan sonra peteklerin çok fazla ısınması
 • Kombinin sıcak olması fakat suyun ısınmaması
 • Kombinin ateşleme yapmaması
 • Kombinin sızıntı yapması

Kombide ısınma arttıkça kalorifer tesisatındaki su basıncı da artıyorsa genleşme tankındaki azot gazı basıncı yeterli gelmiyor demektir. Hava basılması gerekir ve bunun derecesi 1,5’dır. Bu şekilde ayarlanması gerekir. Ancak tankta meydana gelmiş bir hasar söz konusu ise tankın da değişmesi gerekebilir.

Kombinizin ısısı çalıştıktan kısa bir süre sonra hızla yükseliyor ve hatta kaynama evresine geliyorsa dolaşım pompasında bir arıza ortaya çıkmış olabilir. Pompayı değişirerek bu sorundan kurtulmak mümkündür. Bodrum Ferroli Servisi olarak bizleri aradığınız takdirde gerekli testler yapılacak ve sizlerin kombisine gerekli görüldüğü takdirde orijinal yedek parça montajı yapılacaktır.

Diğer şofbenlerde olduğu gibi Ferroli şofbenleriniz de bir takım çalışma prosedürleri ile görevini sürdürür. Şofbeninizi açtınız ama devreye girmiyor ise bir voltaj sorunu var demektir. Buradaki önemli nokta voltajın 195-253 V arasında olmasına dikkat etmektir. Voltaj bu aralığın dışında seyrediyor ise regülatör cihazı kullanılmalıdır. Şofbeni açtınız ve su aşırı bir şekilde sıcak akıyor, anlam veremediniz. Bunun nedeni elektrik ya da su devresinden kaynaklanan bir arıza olabilir.

Cihazın su basıncının kontrol edilmesi ve düşük görülüyor ise ihtiyacı olan su basılmalıdır. Eğer sorun düzelmediyse sıcak su musluğunun filtresinde bir tıkanıklık söz konusu olabilir.  Böyle bir durumda Bodrum Ferroli Servisi olarak bizi ararsanız gerekli desteği anında alabilirsiniz. Son model test cihazları ile işlemlerini yürüten deneyimli personelimiz gerekli tetkikleri yaptıktan sonra tamir konusunda izlenecek yolu sizinle paylaşacak, hızlı ve etkili müdahale ile şofbeninizdeki arızayı tamir edecektir.

Günümüz şartlarında bakım ve onarım işleri çok önemlidir. Sürekli çalışan klima, kombi ve beyaz eşyalar, yıllık bakıma tabi tutulmalıdır. Bodrum Ferroli Servisi olarak tavsiyemiz kış aylarında kombilerin, yaz aylarında klimanın ve diğer beyaz eşyaların tam randımanlı çalışması için, yıllık bakım işlemleri zamanında yapılmalıdır.

Kombi bakımında belli bir periyot izlenmektedir. Bu periyodun izlenmesinde, öncelikle takip edilen yol, ısıtıcı kısmın testidir. Isıtıcı kısım, kullanım suyu ve petek suyu gibi bölümlerdeki suların ısınmasını sağlar. Pompalama ve baca kısmının çalışma sistemi, tek tek incelenir ve gerekli bakım ve onarım yapılır. Klima bakımında, toz temizliği yapılır. Bodrum Ferroli Servisi olarak daha sonra ise polen temizliği ve en önemlisi filtre temizliği yapılmaktadır.

 • Bodrum Ferroli Servisi
 • Ferroli Kombi Bakımı
 • Ferroli Kombi Tamiri

Gerektiğinde yedek parça temin edilmektedir. İşinin uzmanı olan Bodrum Ferroli Servisi kısa zamanda iş teslimi yapmaktadır. Sertifikalı olan ekibimiz, son çıkan cihazlar konusunda da eğitim görmektedir. Bu nedenle, güvenebilirsiniz. Bütün cihazlar, cihaz sahibinin onayı ile bakıma tabi tutulmaktadır. Başarılı ve etkili bir teknik servis hizmeti için, işin uzmanı olan teknik servis elemanlarının tercih edilmesi, en etkili sonuç için önemlidir.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA-ARA!