Bodrum Daikin Servisi

Bodrum Daikin Klima Servisi, Türkiye’de iklimlendirme denilince akla gelen, 1978 yılından beri faaliyetlerine ara vermeden devam eden Daikin ürünlerinin teknik bakım ve desteğini sağlayan, servis olarak Bodrumlılara bu konuda her daim yardımcı olan bir ekipten oluşmaktadır.

Klima denilince akla ilk gelen markalardan birisidir. Çünkü Daikin özellikle üzerinde durduğu ve bu alanda pek çok farklı ürün çeşidini bulundurduğu sektör iklimlendirmedir. Doğal olarak akıllara ilk gelen de klimalar olacaktır. Klimalar ev, iş yeri, mağaza, restoran, kamu binaları ve özel binalar gibi daha pek çok alanda kullanılan oldukça önemli cihazlardır.

Çünkü insanlar bu cihazlardan soğutma hizmeti aldığı kadar ısınma konusunda da yardım almaktadır. Klimalar diğer elektronik cihazlar gibi arada bakımı yapılması gereken bakımı gerektiği kadar yapılmadığı takdirde teknik aksaklıklar çıkarabilecek ürünlerdir. Bodrum Daikin Klima Servisi bu anlamda Bodrum’nın her yerinde Daikin kullanıcılarının sorunlarına çare olmaktadır.

Klimalarda meydana gelebilecek belli başlı bir takım bozulmalar, arızalar ya da aksamalar söz konusu olabilir. Bu arızaların bir kısmı dikkatten kaçabilen detaylar olabilmekte ve basit hatırlatmalarda çözüm bulunabilirken bir kısmi ise daha teknik ve daha mekanik sorunlardır ki böyle sorunlarda uzman desteği almak gerekir.

Klimalarda meydana gelen arızalardan sıklıkla karşılaşılanı soğutmama problemidir. Klimanın yeteri kadar soğutmaması ısıtmaması ya da hiçbir suretle bu işlemleri yapmaması pek çok nedenden ötürü ortaya çıkabilir. Fan, pervanede ortaya çıkabilen arızalarla beraber petek kirlenmesi yeterli verim alınamamasının başlıca sebeplerindendir. Ayrıca sensör ya da kumandadan kaynaklı problemler de yeterli derece ısıtmama ya da soğutmamaya neden olabilir.

Daikin Klima Gaz Kaçırma Arızası

Gaz kaçırma durumu ise çok daha başka bir durumdur ve mutlaka uzman desteği ile yardım almak gerekir. Gaz kaçırmasının nedeni borularda oluşmuş delik ya da çatlaklardır. Uzman desteği alarak boruların mutlaka kontrol ettirilmesi gerekir. Klimanın su akıttığına şahit oluyorsanız eğer su haznesinde bir tıkanıklık söz konusu olabilir.

Buzlanmaya bağlı olarak oluşabilen tıkanıklıklar da klimanın arızalanmasına, dolayısıyla verimli çalışmamasına neden olur. Ayrıca klimanın aşırı ses çıkarması, iç ve dış ünitelerdeki aksaklıklar, klima motorundaki bulunan yayın çalışmaması, borularda ve aksamlarda sürtünme gibi daha pek çok önemli detay bulunmaktadır.

Klimanız çalışmıyor ya da çalıştığı halde istediğiniz soğutmayı alamıyorsanız Bodrum Daikin Klima Servisi olarak deneyimli ekibimizden destek alabilirsiniz. Haftanın 7 günü 24 saati klimalarınızda oluşabilecek her türlü onarım ve orijinal yedek parça ihtiyacınız karşılanmaktadır.

Klimanıza herhangi bir müdahalede bulunmadan önce mutlaka ürün yanında verilen kitapçığı okumanızı ve talimatları doğru uygulayıp uygulamadığınızı kontrol etmenizi öneririz. Yine de aklınıza yatmayan bir durum söz konusu ise bize dilediğiniz an ulaşabilirsiniz.

Sağlık açısından klimaların temizliği büyük önem teşkil etmektedir. Periyodik olarak Bodrum daikin klima temizliği ihtiyaçlarını hızlı servis ağımızla, teknik işlemlerle gerçekleştirmekteyiz. Klima, beyaz eşya, kombiler için yaptırılması gerekli bakım ve temizleme işlemlerini titizlik ve profesyonel teknik çalışmalarla hizmet vermektedir. Kombi ve klima bakımlarının yaz-kış düzenli olarak yaptırılması gerekmektedir.

Kış mevsimine girmeden önlemler alınmalı ve kombi temizliği, bakımları öncelikli olarak yaptırılmalıdır. Bodrum Daikin Klima Servisi olarak tavsiyemiz klima bakımları içinde yaz mevsimine girmeden tedbir alınmalı ve bu iklimlendirme cihazlarının bakımı yaptırılmalıdır. Cihazlarınızın performansını etkileyen arızalar, tıkanıklık kontrolü ve kullanıcıların şikâyet ettikleri donanımdan kaynaklanan sorunları uzman ekibimizle yerinde servis hizmetimizle çözümler sunmaktayız.

Bodrum Daikin Klima servisi olarak  hizmetlerimizde tecrübeli uzman personelimiz ile filtrenin temizlenmesi, toz ve polenlerin temizliği, fan sıkışması gibi sorunları periyodik bakımlarla önlemekte ve sorunun kaynağını çözmekteyiz.

Klimalar kullanıldıkça zamanla bozulabilen parçalarının mevcut olmasından dolayı yedek parça hizmetini de sunmaktayız. Deneyimli kadromuz sahip olduğu tecrübelerine artı olarak, sertifikalı eğitimlerini tamamlamış uzman personelden oluşmaktadır. Teknik çözüm ve periyodik bakım ve bilgilendirmelerde cihaz sahibinden onay almaktayız.