Balgat ECA Servisi

Balgat Eca Servisi, hiç şüphesiz Eca markası kombi ve şofben denilince akla ilk gelen markalardan bir tanesidir. Ankara ilimizin en yoğun yaşam analarından bir tanesi olan Balgat ve çevresinde de çok fazla Eca marka kombi ve şofben kullanıcısı bulunuyor. Kombi ve şofben kullanıcıları yıllık bakım dahilinde genellikle cihazlarından sıkıntılar yaşamıyorlar.

Eca kullanıcıları herhangi bir şekilde zorda kalmasın diye biz de alanında uzman bir teknik servis olarak canla başla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Önemli olan Eca marka cihaz kullanan kimsenin bir nedenden dolayı mağdur kalmamasıdır.

Kombileri sadece kışın değil yazları da sıcak su alma adına kullandığımızdan yılın 365 günü sık bir şekilde kullanıyoruz desek doğru olacaktır. Ancak bazı durumlarda kombinizden istediğiniz performansı alamayabilirsiniz. Bunun altında elbette pek çok neden olabilir.

Ancak doğru bir yöntem ve uygulama ile cihazınızı ilk günkü performansa çevirmek de bir o kadar mümkündür. Firma olarak öncelikle müşterilerimizin şikâyetlerini dinliyor ve bulundukları şikâyetlere göre doğru yöntem ile onarımlarını gerçekleştiriyoruz. Balgat Eca Servisi teknisyenlerimiz gerekli eğitimleri almış sertifikalı kişilerdir. Bu anlamda sizlere kusursuz hizmet sunmayı amaçlamaktayız.

Kombilerde pek çok arıza ile karşılaşabiliyoruz. Mesela bunlardan bir tanesi gaz beslemesi blokaj arızasıdır. Böyle bir arıza çıktığında muhtemelen kombinizin ekranına arıza kodu düşecektir. Böyle bir arıza cihazınızın ateşleme yapmadığının kanıtıdır.

Ateşleme arızalarında öncelikle gaz akışının normal bir şekilde olup olmadığına bakarız. Gaz vanası açık ise kombinizi yeniden başlatabilirsiniz. Eğer yeniden başlatma işleminde cihaz düzelmez ise muhtemelen iyonizasyon elektrotlarında ya da gaz valfinde bir arıza çıkmış olabilir. Ayrıca ana kartın da bakımdan geçmesi gerekecektir. Balgat Eca Servisi teknisyenlerimiz bu konuda sizlere kapsamı bakım onarım işlemi sunacaktır.

Kombiler ile ilgili aldığımız arızalardan bir tanesi de emniyet termostat sorunudur. Limit termostatı dediğimiz kısım çok fazla ısınmalara karşı emniyet görevini sürdüren bir parçadır.

Aşırı ısınmanın ardında pek çok neden yatabileceği için böyle bir durumda öncelikle cihazınızı baştan başlatmalısınız. Ancak sonuç değişmez ise herhangi bir müdahalede bulunmadan Balgat Eca Servisi operasyon merkezimizi arayarak destek alabilirsiniz. 

Eca markasının yoğun bir şekilde kullanılan cihazlarından bir tanesi şofbenlerdir. Evde ve işyerlerinde şofbenler bizlere aralıksız sıcak su verdiklerinden herhangi bir aksamada sıcak su alamayacağımız için büyük oranda gündelik işlerimiz de aksayacaktır.

Şofben termostat ve ısıtıcı arızaları karşımıza sık bir şekilde çıkan şofben arızalarıdır. Bu gibi önemli aksamlar pek çok nedenden dolayı arızalanabileceğinden Eğer cihazınız suyu ısıtmıyor ise bu aksamların kontrolü gerekecektir. Balgat Eca Servisi uzman birimlerimiz bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Balgat Eca Servisi, Ankara Balgat’ta Eca markası altındaki kombi ve şofbenlerde gerekli tüm bakım ve onarım çalışmasını yapmaktadır. Özellikle kış aylarında yoğun bir şekilde kullanılan kombiler yıllık bakımları yapıldığı takdirde herhangi bir sorun çıkarmayan kullanışlı cihazlardır. Kombiler pek çok marka altında alıcılarla bulunmaktadır. Bunlardan Türkiye’de belki de en önemlisi Eca olmaktadır.

Eca kombiler farklı modellerde çok işlevselli olarak yerini almaktadır. Günümüzde sadece evlerde değil pek çok işyeri ve fabrikalarda da kombi ve şofbenler sık bir şekil kullanılmaktadır. Kombiler de yapı itibarı ile birbirlerinden ayrılmaktadır. Yoğuşmalı dediğimiz kombiler konvansiyonel kombilerle benzerlik gösteren kombilerdir.

Balgat ECA Servisi olarak belirtmek isteriz ki ancak yoğuşmalı kombilerde fark dışarı atılmakta olan su buharının sıcaklığını da ısıtmaya dönüştürebilirler.

Yoğunlaşma dediğimiz teknoloji ile beraber dışarı atılmakta olan gaz halindeki su buharı yoğunlaşır ve sıvı hale dönüşür. Bu da ekstra bir ısının ortaya çıkmasını tetikler. Isıtmanın tekrar kullanılabileceği anlamı çıkmaktadır.

Yoğuşmalı kombileri biraz açmak gerekirse, bu tip kombilerden elde edilen ısı verimliliği %109 oranlarındadır. Bu durumu konvansiyonel kombilerle kıyaslarsak yoğuşmalı kombilerin %17 dolaylarında daha verimli olduğunu söylemek mümkündür.

Yoğuşmalı bir kombi aynı enerjiyle daha fazla ısıtma gücüne sahiptir ki bu da daha enerji israfını önleyen bir durumdur. Kombi kullanıcısı olarak enerji kaynaklarını en verimli şekilde kullanmak isteyen müşterilerimiz kendilerine en uygun kombi modelini seçmek istemektedirler. Balgat Eca Servisi olarak Balgat sakinlerinin doğru bir karar vererek kendilerine en uygun kombiyi tercih etmelerine yardımcı olmaktayız.

Dengeli ve ekonomik bir kombi günümüzde en faydalı kombi durumundadır. Balgat Eca Servisi ombi seçiminizden bakımına, yedek parça teminine kadar her aşama ile özellikle ilgilenmekteyiz. 

Ankara ilimizin her bölgesinde olduğu gibi Balgat’ta da kombiler konusunda yanınızdayız. TSE hizmet standardında çalışan firmamıza günün her saati ulaşabilirsiniz. Sadece yoğuşmalı değil, hermetik ve bacalı kombiler hakkında da detaylı bilgiyi servisimiz teknisyenlerinden alabilirsiniz.

Kombi konusunda uzman bir kadroya sahip olan firmamız 24 saat boyunca çağrılarınıza cevap vermektedir. En ufak bakımdan en geniş çaplı arızaya kadar her türlü kontrol ve onarım sizler için garantili bir şekilde yapılmaktadır.

En iyi servis ödüllü Balgat Eca Servisi olarak firmamız müşteri memnuniyetini daima ön planda tutmaktadır. Bu anlamda kombi ile ilgili sizlere her türlü bilgi ve desteği sağlamak görevimizdir. En uygun kombi modeli ile hem tasarruflu hem de ekonomik bir tercih yapabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA-ARA!