Antalya Baymak Servisi

Antalya Baymak Servisi

Antalya Baymak Servisi Kombi, klima, soba, şofben, hidrofor ve kazanlar konusunda teknik servis hizmeti vermektedir.

Profesyonel Servis ağımız son teknoloji gelişmiş ekipmanlar ve üstün bilgileriyle, Antalya Baymak Servisi olarak sorunlarınıza hızla çözüm bulmaktadır.

Antalya Baymak Servisi Hizmetleri

Kombi bakımınızı ne sıklıkta yaptırıyorsunuz ? Soğuk havaların gelmesiyle evimizin en büyük dostu kombilerimizin bakımlarını düzenli yaptırıyor musunuz.

Kombiler duvara montalanmıştır, ebatları küçük olduğundan çok yer kaplamazlar. Ayrıca ses çıkarmadıkları için çalıştıklarını anlamak istiyorsak kombi ekranındaki değerleri incelememiz gerekir. Sessiz çalışmaları özellikle geceleri bizim için oldukça avantajlıdır.

Bunun yanı sıra, kombinin kullanımı pratiktir; tek bir tuşla ısı ayarı yapılabilir ve yalnızca kombiyi çalıştırdığınız kadar fatura ödersiniz. Kombilerin verimli çalışması ve uzun ömürlü olması için belirli aralıklarla kombi bakımı yaptırılmalıdır.

 Antalya Baymak Servisi Telefonları

Bazı Kombi Arızalarını İnceleyebilirsiniz

Antalya Baymak Servisi Video

Soru : Kombide Aşırı Isınma Var?

Çözüm : Kombilerin kendi içlerinde çeşitleri ve marka modelleri bulunur. Her model ve her çeşit kombide hata kodları yer alır. Kombide aşırı ısınma sorunu olduğunu kullanıcı anlayamaz ya da bilemez. Ancak kombi ekranında bir hata kodu veriyor ise ve bu hata kodunun açıklamasında limit termostat sorunu yazıyor ya da aşırı ısı limit termostat hatası yazıyor ise bu durumda aşırı ısınma sorunu olduğunu anlayabiliriz.

Soru : Kombide Neden Aşırı Isınma Sorunu Oluşur?

Çözüm :

 • Pompa arızalı olabilir;

Kombinin ikinci önemli parçası durumunda olan pompanın arıza yapması durumunda karşımıza aşırı ısınma sorunu çıkabilmektedir. Bu durumda pompaya önce uzman ekip tarafından arızalı olduğu gerekçesi ile bir teşhis koyulur. Arızalı olduğu tespit edilir ise tamiri yapılabilir ya da değişimi ile sorun giderilebilir.

 • Ana eşanjör arızalı olabilir;

Bu parça kombinin en büyük parçaları arasında gelmektedir. Kireçlendiği zaman ya da aksam söz konusu olduğu zaman aşırı ısınma sorununu meydana getirebilir. Ana eşanjör sorunlarında maliyet maalesef biraz yüksek olmaktadır. Kullanıcılar da parça değiştirmekten çok kombiyi değiştirmeyi tercih etmektedir.

 • Üç yollu vana arızalı olabilir;

Üç yollu vana kombide sıcak su ve radyatör konumunu birbirinden ayırmaktadır. Konum değiştiremediğinde ya da arada kaldığında aşırı ısınma sorunu yaşanabilmektedir. Bu durumda parçanın tamiri de olabilir değişimi de olabilir.

 • Kalorifer filtresi tıkalı olabilir;

Kombi altında tesisat boruları yer almaktadır. Kalın olan borulardan biri kalorifer dönüş diğeri giriştir. Dönüş borusu içerisinde filtre bulunmaktadır. Filtre zamanla tıkandı ise ya da uzun zamandır kombiye bakım yapılmıyor ise bu sorun yaşanabilir. Filtrenin temizlenmesinden sonra sorun giderilir.

 • Kombi kalorifer konumunda iken petek vanaları kapalı olabilir;

Kombi kalorifer konumuna alındı ise en az 3 petek kullanılmalıdır. Petek vanalarının kapalı olduğu durumda ısı peteklere gidemez. Kombi içindeki su da aşırı ısınmaya maruz kalır. Bu sebeple aşırı ısınma sorunu meydana gelir. Petek vanalarını kontrol ederek en az 3 tane vana açık olacak şekilde ayarlamalısınız.

Kombi Bakımında Dikkat Edilecek Hususlar

Kombilerin verimli çalışması ve uzun ömürlü olması için periyodik bakımlarının yapılması gereklidir. Yılda bir-iki kez yaptıracağınız kombi bakımı sayesinde hem faturalarınızı azaltabilir hem de uzun vadede tasarruf sağlayabilirsiniz.

Kombi bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok önemli nokta vardır. Bunlardan bahsetmek gerekirse, öncelikle kombinin su sızdırıp sızdırmadığı kontrol edilmelidir. Bunun yanı sıra, kombiyi baştan aşağı kontrol ederek herhangi bir bölmesinde toz birikip birikmediğine bakılmalı, varsa bu kısımlar temizlenmelidir.

Hava sirkülasyonunun sağlandığı fan motorunda toz birikmişse küçük bir fırça yardımıyla bu tozlar temizlenebilir. Bacalı kombilerde baca bağlantısı kontrol edilmeli, burada bir tıkanıklık ya da kombinin hava akışını engelleyecek bir arıza varsa gerekli önlemler alınmalıdır.

Brülör yakıtın hava ile karıştırılarak verimli bir biçimde yakılmasını sağlayan önemli bir kombi parçasıdır. Kombi bakımı esnasında brülörün yıkanıp tamamen temizlenmesi sağlanmalıdır. Kombi bakımında diğer bir önemli nokta kombi filtresinin temizlenmesidir. Aslında bu filtre kombinin bir parçası değildir; kombinin altındaki her iki borunun bulunduğu kısımda yer alır.

Kombi Filtresi Nasıl Temizlenir ?

Kombi bakımı sırasında yukarıda bahsettiğimiz kombi borularının vanaları kapatılmalıdır. Hemen akabinde kombinin suyu boşaltılmalıdır. Ardında kombi filtresini temizlemeye başlayabilirsiniz. Bu temizleme işlemi bir diş fırçası gibi kolaylıkla edinebileceğiniz bir eşya ile yapılabilir.

Ancak bu noktada deterjan, çamaşır suyu gibi temizlik maddeleri kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Filtreyi su ve fırça yardımıyla temizlemeniz yeterlidir. Temizleme işiniz sona erdiğinde filtreyi eski yerine yerleştirip vanaları açarak kombiyi tekrar çalıştırabilirsiniz.

Kombinin su akışını gözlemleyerek doğru bir biçimde çalışıp çalışmadığını kontrol ederek herhangi bir problem yaşanması durumunda teknik servislerden yardım alabilirsiniz.

Kombi Bakımı Önemi 

Sahip olduğumuz her cihaz ve aletin rutin bakımını nasıl yaptırıyorsak kombi bakımını da periyodik olarak mutlaka yapmalıyız. Bakımı yapılan kombiler daha verimli çalışır ve tüketiciye tasarruf sağlar. Ayrıca kombinin ömrü uzun olacağından sizi yeni masraflardan kurtaracaktır.

Evde ya da iş yerlerinde yaşanabilecek olası kombi kazalarının önüne bu tür periyodik bakımlarla geçilebilir. Bakımı yapılmayan kombiler hiç beklemediğiniz bir zamanda arızalanacağı gibi doğalgaz tüketimini de artıracağından cebinizi de yakacaktır.

Daha az enerjiyle daha çok verim elde etmek istiyorsanız siz de kombinizin bakımını mutlaka yapmalı, böyle önemli bir konuyu ihmal etmemelisiniz.

Neden Antalya Baymak Servisi ?

 • Tüm parça değişimleri 1 yıl garantilidir.
 • Tüm yedek parçalar TSE enstitüsü standartlarındadır.
 • Sadece orjinal yedek parçalar kullanılmaktadır.
 • Servis personelimiz eğitimli, güler yüzlü ve konusunda uzmandır.
 • Servisimiz ISO 9001 kalite belgesine sahiptir.
 • Daima çözüm odaklı çalışırız.
 • Sizleri gereksiz teknik teferruatlarla uğraştırmayız.
 • Müşteri memnuniyetini sağlamak başlıca prensibimizdir.

 

adminsrvsm1705

Bir Cevap Yazın

Call Now ButtonTIKLA-ARA!