Ankara Vestel Klima Servisi – 448 00 00 – KURUMSAL HİZMET

Ankara Vestel Klima Servisi

Vestel Klima Servisi uzman kadromuzla yıllardır olduğu gibi Ankara merkez ve ilçelerde klima bakım, onarım ve yedek parça değişimi gibi işlemleri profesyonel bir şekilde yapmaktayız. Ankara ilimizin en köklü servislerinden biri olmakla beraber İso 9001 belgesine sahip, alanında uzman teknisyenlerle hizmet veren bir kuruluşuz.

Klimalar özellikle son yıllarda teknolojik gelişmelerin de etkisi ile oldukça kullanışlı ve pratik bir hale gelmiştir. Öyle ki hemen her alana uygun üretilen klimalar hem taşınması kolay hem de uzun vadede dayanıklı modelleri ile alıcıların ilgi odağı olmuştur. Ancak her elektronik cihazda olduğu gibi klimaların da bakıma ihtiyaç duyduğu unutulmamalıdır.

Yılların tecrübeli markası Vestel, birbirinden kullanışlı klimaları ile hem evlerde hem de işletmelerde yerini almaktadır. Uzmanlık alanımız Vestel klimalar olduğundan Ankara merkez ve ilçelerde klima konusunda tercihini bu markadan yana kullanmış olan tüm müşterilerimizin gece gündüz demeden bakım, onarım ve yedek parça ihtiyacını karşılıyoruz. Ankara Vestel Klima Servisi olarak donanımlı bir atölyeye sahibiz. Ayrıca gezici servis araçlarımız ile alında bulunduğunuz yere gelerek gerekli müdahalelerde bulunuyoruz.  

Klimalar konusunda gün içerisinde çok farklı arıza kayıtları ile karşılaşabiliyoruz. Bunlardan bir tanesi İç ve dış ünite fanları, kompresör düzgün bir şekilde çalışmasına rağmen soğutma ya da ısıtma işleminin yapılamaması durumudur.

Öncelikle bu durumun altında yatan sebepleri araştırmak gerekiyor. Eğer klimanıza uzun süre bakım yaptırmadıysanız filtreleri kirlenmiş olabilir. Ayrıca 4 yollu vanada bir sızıntı da söz konusu olabilir.

Klimanızın iç veya dış ünite etrafında hava alışverişini sağlamada zorluk çıkaracak bir cisim olmadığından emin olmalısınız. Vestel klimanızın tesisat borularında bir kaçak söz konusu olduğunda yetersiz soğutucu akışkan sorunu ortaya çıkacak bu da verim almanızı olumsuz etkileyecektir. Klimanızın çek valflerinde de bir kaçak söz konusu olabilir, kontrol edilmelidir. Klimanıza gereken tüm bakım ve kontrol Vestel Klima Servisi uzmanlarımız dahilinde yapılacak ve sorun hızla çözülecektir.

Klimalar konusunda aldığımız bir diğer şikâyet ise klimanın ısıtma ya da soğutma işlemlerinden sadece bir tanesini yapmasıdır. Eğer klima sadece tek bir işlem yapıyor ise iç ve dış üniteler arası kablolarda bir temassızlık meydana gelmiş olabilir.

Dört yollu vana ya da vana bobini arızalanmış olabileceği gibi iç ünite kartı da arızalanmış olabilir. Ankara Vestel Klima Servisi ekibimiz gerekli kontrolleri sağladıktan sonra en uygun yöntemle Vestel klimanızın onarımını gerçekleştirecektir.

Ev ya da işyerinizde kullandığınız klima çok gürültülü çalışıyor ise yine Ankara Vestel Klima Servisi operasyon merkezimizi arayarak destek alabilirsiniz. Klimanızın dış ünitesinin gürültülü çalışmasının altında pek çok neden yatabilir. Bunlardan biri montaj konsollarının sabitleme vidalarının iyi sıkılmamış olmasıdır. Şayet böyle bir durum var ise teknisyenimiz gerekli bakımlar dahilinde vidaların sıkılma işlemini yapacaktır.

Bir diğer neden lastik takozların yırtılarak özelliğini kaybetmiş olabileceğidir. Aynı zamanda bu takozlar düşmüş de olabilir. Düşmüş ise gerekli parça değişimi yapılarak cihazınızdaki gürültü sorunu ortadan kaldırılacaktır.

Vestel klimanızın fan kanatlarının balansı eğer bozulmuş ise dış üniteden rahatsız edici bir ses duymanız mümkündür. Gerekli müdahale ekibimiz tarafından yapılacak ve fan kanat balans ayarları olması gerektiği şekilde düzenlenecektir. Klimanızın en önemli parçalarından bir tanesi olan fan motorunun yataklarında bir bozulma meydana gelmiş olabilir ve ses bundan kaynaklı olarak çıkabiliyor olabilir, kontrol edilmelidir.

Klimada sesin meydana gelmesinin bir başka sebebi de tesisat borularının izole edilmemiş olması ya da iyi sabitlenmemiş olmasıdır. Bu konuda Vestel Klima Servisi teknik birimimiz sizlere yardımcı olacaktır. Klimanızın bir diğer önemli parçası olan kompresörde mekanik bir takım sorunlar ortaya çıkmış olabilir. Böyle bir durumda gerekli müdahalelerde bulunup cihazınızın ses sorunu ortadan kaldırılacaktır.

Ankara merkez ve ilçelerden bizlere günün her saatinde tek numaramızdan ulaşabilir ve Vestel marka klimalarınıza gerekli tüm bakımları yaptırabilirsiniz. Bakımlarımızın tamamı servis garantisi kapsamındadır. İşlemlerimizden sonra klimanız bir senelik garantide olmaktadır.

Ayrıca eğer parça değişimi yapılacaksa bunu Vestel klima orijinal yedek parçalardan sağlamaktayız. Ankara merkez ve ilçelerinden bizlerden Vestel klima konusunda her türlü destek almak isteyen müşterilerimize Ankara Vestel Klima Servisi olarak anında yanıt veriyor, güler yüzlü uzman kadromuz ile kusursuz bir işçilik çıkarıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA-ARA!