Sakarya İmmergas Servisi

Sakarya İmmergas Servisi, kombi konusunda lider markalardan birisi olan İmmergas’ın Sakarya’daki en geniş ağı olan teknik merkez servisidir. Kombiler hem evlerde hem de işletmelerde yoğun bir şekilde kullanılan hem ısınma hem de sıcak su ihtiyacını karşılayan cihazlardır.

İmmergas markası cihazları ile hemen her alanda kendi farkını göstermektedir. Servis olarak bizler ise bu tür cihazların bakım ve onarım işlemlerini garantili bir şekilde yapmaktayız. Yerinde bakım, arıza tespit ve orijinal yedek parça temini ile sizlere yıllardır olduğu gibi İmmergas olarak kesintisiz hizmet sunmaya devam etmektedir.

Kombiler her ne kadar iyi performansta çalışan cihazlar olsalar da bazen hiç beklenmeyen zamanlarda bir takım arızalar ortaya çıkarabilirler. Kombi sirkülasyon pompası sıkışması en sık aldığımız şikâyetlerden bir tanesidir. Peki, kombi sirkülasyon pompası sıkışması neden olur?

Eğer kombiniz uzun süre kullanılmamış ise pompa içerisindeki kafa bu kullanmamaya bağlı olarak sıkışabilir. Pompa içerisinde girmiş olabilecek irili ufaklı bir takım çakıl, taş gibi parçalar pompa sıkışmasına neden olabilir.

Kombi sirkülasyon pompa sıkışmasının bir diğer nedeni de tesisata su basımından sonra cihaz içerisinde havanın sıkışmış olmasıdır. Hava sıkışması pompanın çalışmasını etkileyecek ve engelleyecektir. İmmergas kombi ürürnünüzde bu sorunu çözmek için uzman desteğine ihtiyacınız olacaktır. Sakarya İmmergas Servisi birimlerimiz pompa sıkışması sorununu ortadan kaldıracaktır.

Kombilerde aşırı ısınma sorunu ise bir diğer sık karşılaştığımız konudur. İmmergas kombiniz aşırı ısınma gösteriyorsa elektronik kartında bir arıza ortaya çıkmış olabilir. Ana kart tamiri ya da onarımı ile bu sorun çözülebilir.

Bazı durumlarda kalorifer ayar düğmesi arızası da kombilerde aşırı ısınma sorununa yol açabiliyor. Kalorifer düğmesi kırılmış ise siz düşük dereceye ayarlamış olsanız bile kalorifer ısısı yüksek olacaktır. Düğmenin değiştirilmesi ile bu sorundan kurtulmak mümkündür.

Kombilerde en çok korkulan olaylardan birisi gaz kaçağı durumudur. Gaz kokusu duyulması kaçak anlamına gelir. Kombilerde gaz kaçağı olması ve dolayısıyla gaz kokusu duyulması bağlantılardan, vanalardan ve gaz valfinden ortaya çıkmaktadır. Genellikle yıllık bakımlarda bu tür detaylar dikkatli bir şekilde elden geçirildiğinden sorun çıkmamaktadır. Ancak yıllık bakımların aksatılmaması gerektiğinin altını bir kez daha çizmemiz gerekiyor.

İmmergas kombi servisi olarak Sakarya’da İmmergas markalı tüm kombilerde garantili bakım ve onarım gerçekleştirerek işinizi sağlama alıyoruz ve ileride sorun çıkmaması için tedbirleri sağlıyoruz. Sakarya İmmergas Servisi teknik birimlerimiz Sakarya bölgesinin her ilçe ve semtinde gezici araçları ile hizmetlerini sürdürmektedir. Sadece tek bir telefon ile vakit kaybetmeden garantili hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA-ARA!