Mersin Baymak Servisi

Mersin Baymak Servisi, Türkiye’de yıllardır insanların sıcak su ve ısınma ihtiyacını karşılayan Baymak ürünlerine garantili bakım yaparken orijinal yedek parça desteği sağlayan köklü bir firmadır.

Kombişofbenklima ve kazan sistemlerinde öncül markalardan birisi olan Baymak’ın Mersin’deki en geniş kapsamlı hizmet ağına sahip servisidir. Bu tür Baymak marka cihazlara her tür bakım, onarım ve parça desteği sağlayan firmamıza günün 24 saati rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Baymak markasının en sık kullanılan cihazlarından bir tanesi de kombilerdir. Kombiler konusunda aldığımız şikâyetlerden bir tanesi petekler yeterince ısınmıyor tarzında bir söylemdir. Kombilerde petekler yeterince ısınmıyor ise kombi basıncı kontrol edilmelidir.

Kalorifer sistemi içerisindeki basıncın standart bir durumu vardır. Kombi basıncı belirli bir seviye altına düştüğü takdirde ısınma yapamaz ve dolayısıyla peteklere gerekli ısı gitmez. Su takviye vanasını çevirmek sureti ile basıncı 1,5 bara düşürmeniz gerekir. Ardından kombiyi yeniden başlatarak sonucu gözlemleyin.

Baymak kombideki basıncı aldığınızda hala peteklerden istediğiniz ısıyı alamıyorsanız kombi termostst arızası ortaya çıkmış olabilir. Unutulmaması gereken şet kombi termostat basıncının da çok düşük olmaması gerektiğidir.

Kombi termostat derecesini uygun bir şekilde yükselterek peteklerde istediğiniz verimi alabilirsiniz. Ancak dikkatli olmanız gerektiğinden Mersin Baymak Servisi teknisyenlerimizden mutlaka destek isteyin.

Özellikle sıcak yaz aylarında Baymak markasının en çok tercih edilen ürünlerinden klimalar pek çok model ile alıcılarla buluşuyor. Klima ürünleri yıllık bakımlarını sizler için firmamız personelleri düzenli olarak yapmaktadır. Klimalar konusunda aldığımız şikâyetlerden bir tanesi klimanın kapatılmasından sonra hemen açılmadığına dairdir.

Klimalar akıllı otomatik cihazlardır. Kapatıldıktan hemen sonra kendisini 3 dakika gibi bir süre koruma moduna alırlar. Mikro işlemciden kaynaklı bu durum için endişe etmenize gerek yoktur. Mersin Baymak Servisi teknisyenlerimizden klimanızın özelliklerinde dair destek alabilirsiniz.

Baymak şofbenler 24 saat sağladıkları sıcak su ile oldukça kullanışlıdır. Baymak şofbenlerinizin elektrik toprak hattının profesyonel bir şekilde kurulduğundan mutlaka emin olmalısınız. Topraklama hattı kurulumu kesinlikle uzman kişiler yapılmalıdır.

Bu konuda uzmanlarımız gerekli tedbirleri almaktadırlar. Şofben hem elektrik hem de gaz ile çalışan cihaz olduğundan herhangi bir çalışmaması durumunda sorun gaz ya da elektrikle ilgili olacaktır.

Şofbenlerin en önemli parçalarından bir tanesi elektronik karttır. Elektronik kart herhangi bir nedenden dolayı arızalandığında şofbeniniz çalışmayacaktır. Mersin Baymak Servisi teknisyenlerimiz Baymak şofben elektronik kart arızası gibi bir durumda sizlere yardımcı olacaktır.

Kazan sistemlerinde ise karşımıza en çok brülör arızaları çıkmaktadır. Baymak kazanlarda brülör arızası ortay çıkmış ise gaz hattındaki vanaların açık olup olmadığı, elektrik akımının olup olmadığı,  kazan panosu ve brülör panosu üzerindeki anahtarların açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Baymak kazan brülör arızalarında firmamız en hızlı müdahale ile kesin sonuç sunmaktadır.

 

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA-ARA!