Balgat Klima Servisi

Balgat Klima Servisi, Ankara Balgat’ta her an ulaşabileceğiniz klima konusunda uzman bir kadroya sahip başkentin en köklü servislerinden birisidir. Günümüzde gelinen noktada klimalar her ortama uygun bir şekilde tasarlanmakta ve her ihtiyacı karşılamaktadır. Klimalar diğer elektronik cihazlar gibi komplikedir ve hem iç hem dış yüzeyinde farklı parçalar barındırırlar.

Bu parçalardan bir ya da birkaçı çalışmayı durdurur ise tüm sistem duracaktır. Bu nedenle klimanın her bir aksamı sorunsuz çalışmalıdır. Ankara Balgat’ta sizlere klima konusunda yardımcı olan Balgat Klima Servisi klima marka ve modeli ne olursa olsun sizlere yardımcı olmaktadır. Klimalar split klima, çatı tipi paket klima, pencere tipi klima, taşınabilir portatif klima olarak kendi içerisinde ayrılırlar. Split klima dediğimiz model dış ve iç ünite olmak üzere iki üniteden meydana gelmektedir. Dış ünite kondanser ve kompresör, iç ünite ise evaporatörden oluşmaktadır.

Pencere tipli klimanın ikiye ayrılmış şekli biçiminde tarif edilebilir. İzole bakır borularla iç ve dış ünite arasındaki soğutucu akışkanlık sağlanır. Split klimalar hem ses yapmaması hem de her ortama uygun şık dizaynı ile pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Split klima ile ilgili aklınıza takılan herhangi bir soru ya da almak istediğiniz bir bilgide Balgat Klima Servisi olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İnverter split klima ile klasik klimalar arasında bir takım farklılıklar vardır. Örneğin klasik klimalarda istenen hava sıcaklığına gelene kadar kompresör aynı devirde çalışır ve sıcaklığa ulaşınca durur. Bu sebeple klima oda sıcaklığı ne olursa olsun aynı enerjiyi sarf edecektir. İnverter klima ise istenen sıcaklığa gelindiğinde durmaz, kompresör devrini azaltır. Bu da daha az enerji ve daha az masraf demektir.

Diğer bir ayrılan nokta ise klasik klimada kompresör oda sıcaklığına göre durmakta ve sonra yeniden çalışmaktadır. İnverter klimalarda kompresörün durması gibi bir durum söz konusu değildir. Sadece kendisini düşük devire alır ve çalışmaya devam eder. Klimalar durup yeniden çalıştıklarında büyük efor harcarlar. Bu da klimanın daha fazla enerji harcamasına neden olur. Klimalarda faturayı etkileyen en önemli unsur da budur.

Bu sebeple İnverter split klimaların hayli ekonomik olduğunu söylemek mümkündür. Klimalar arasındaki farkları bizlere danışarak öğrenebilirsi ve klima seçiminizde daha hesaplı, ekonomik olan cihazı tercih edebilirsiniz. Balgat Klima Servisi olarak günün 24 saati hizmet vermekteyiz. Garantili bakım, onarım ve klima danışmanlık hizmetleri için bizi günün her saati arayabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA-ARA!